Walizka podróżna na kółkach - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Walizka to nieodłączny element każdej podróży, w szczególności, gdy wybieramy się gdzieś na dłużej. Lekka, pojemna i wykonana z dobrej jakości materiału walizka podróżna posłuży przez wiele lat. Na rynku dostępne są różnego rodzaju modele, które oprócz funkcjonalności tworzą również designerski gadżet, dzięki bogactwu kolorów i wzorów.

Materiał, z jakiego została wykonana walizka

Na rynku dostępne są przeróżne walizki, o różnych wielkościach, kolorach i dodatkowych funkcjach. Jednym z istotnych elementów, na jaki należy zwrócić uwagę, wybierając bagaż dla siebie, jest materiał, z jakiego został on wykonany. Popularnym materiałem, z jakiego wykonuje się walizki podróżne, jest tworzywo amorficzne, czyli ABS. Jest dość sztywne i dobrze zabezpiecza przewożone rzeczy, ale łatwo też ulega zniekształceniom i uszkodzeniom pod naciskiem. Walizki podróżne wykonuje się również z poliwęglanu – elastycznego i lekkiego tworzywa, które pod wpływem upadku nie stworzą nieestetycznych wgnieceń w walizce.

Waga walizki i kółka

Wybierając walizkę dla siebie, warto zwrócić uwagę na to, ile waży. Lekki bagaż łatwiej przenosić, zwłaszcza gdy posiada wygodne kółka, dzięki którym nie trzeba dźwigać dodatkowego ciężaru. Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania kółek od walizki. Kauczuk jest trwały i wytrzyma nawet duże obciążenie, z kolei plastik może się szybko połamać lub całkowicie odpaść pod dużym naciskiem.

Zamki i uchwyty walizki podróżnej

Trwałe zamki walizek podróżnych wykonuje się z metalu. Dodatkowe zamknięcie szyfrowe sprawdzi się, gdy podczas podróży musimy przewieźć coś wartościowego. Zamek szyfrowy stanowi bowiem dodatkowe zabezpieczenie i pewność, że nikt nie otworzy bagażu. Wybierając walizkę, warto także zwrócić uwagę na to, czy posiada ona uchwyt, który umożliwia przenoszenie jej w ręce oraz czy rączka walizki nie blokuje się oraz czy jest na tyle długa, aby używać jej komfortowo.

Wygląd i wnętrze walizki

Na rynku dostępne są różnego rodzaju walizki o oryginalnym designie i fantazyjnych kolorach. Decydując na na walizkę o oryginalnym princie czy jaskrawym kolorze, np.: cytrynowym, różowym, pomarańczowym czy fioletowym, łatwiej będzie ją odszukać, np. na lotniskowej taśmie. Dodatkowo oryginalny bagaż stanowi ciekawy gadżet, który może podkreślać indywidualny styl i osobowość. Komfort użytkowania walizki podróżnej w dużym stopniu zależy od zagospodarowania przestrzeni jej wnętrza. Wygodnym dodatkiem są kieszonki zapinane na suwak, w których można schować, np. ważne dokumenty, bez konieczności późniejszego szukania ich po całej walizce. Przydatnym udogodnieniem we wnętrzu bagażu jest specjalny pas lub zapinana na zamek siatka, dzięki której ubrania w walizce nie przemieszczają się i pozostają na swoim miejscu przez całą podróż.

Ile kosztuje walizka podróżna?

Rozbieżność cenowa walizek podróżnych na rynku jest duża, ale już w cenie 100-200 zł można kupić solidnie wykonaną walizkę kabinową – idealną na podróż samolotem. Z kolei większe walizki o pojemności ok. 100 l to koszt 400-600 zł.

Czytaj więcej: Co założyć na narty? Kurtki zimowe męskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here