Ziarenka Lemon haze

Lemon haze to dla wielu koneserów wyrobów konopnych synonim najwyższej jakości. Odmiana ta stała się popularna niemal od razu po jej powstaniu. Znalazła także wielu fanów w naszym kraju, którzy chętnie wybierają jej ziarenka kolekcjonerskie. Lemon haze na stałe zapisał się na mapie konopnego świata, a obecnie wykorzystywany jest jako odmiana rozpłodowa. Jej geny wykorzystywane są do tworzenia nowych odmian, krzyżówek, eksperymentalnych i ryzykownych połączeń. Fakt ten jedynie zwiększa popularność oryginalnej odmiany Lemon haze, której ziarna możesz kupić także w polskich seedbankach. 

Lemon haze – jego profil genetyczny i wartość kolekcjonerska 

Cechą specyficzną odmian Lemon haze są walory smakowe powstające w trakcie ich spożywania. Przypominają one nuty smakowe owoców egzotycznych – przede wszystkim cytrusów. Stąd zresztą wzięła się ich nazwa. Obecnie, Lemon haze jest dostępny w wielu wersjach, o odmiennym profilu genetycznym, przeznaczeniu i miejscu pochodzenia. 

Oryginalna odmiana Lemon haze powstała na bazie wcześniejszych wysoce popularnych genotypów. Jej rodzicami byli osłabieni Silver Haze oraz Lemon Skunk. Są też odpowiedzialni za wyjątkowy aromat i właściwości smakowe Lemon haze. 

Lemon haze jest odmianą szeroko rozpowszechnioną, której nasiona oferuje mnóstwo seedbanków na całym świecie. Wynika to oczywiście z faktu, że Lemon haze jest rośliną wysoką, wykorzystywaną zarówno w hodowlach indoorowych jak i outdoorowych. Ilość pozyskiwanych z jednego krzewu nasion jest bardzo duża, co przekłada się na ich wysoką dostępność oraz niską cenę. 

Lemon haze w Twojej kolekcji 

Oprócz standardowych odmian Lemon haze masz także możliwość wyboru pomiędzy hybrydami powstałymi na jej bazie, a także wersjami wyprodukowanych pod kątem CBD. Niemal każdy seedbank zawiera także nasiona Lemon haze w wersji automatyzowanej oraz feminizowanej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wielu kolekcjonerów, którzy poszukują nasion o określonym profilu genetyczno-kolekcjonerskim. 

Do popularnych odmian powstałych na bazie Lemon haze należy między innymi Super lemon haze, będący jej skondensowaną odmianą. Warto śledzić na bieżąco oferty największych globalnych seedbanków (a także udostępniających ich produkty polskich sklepów), które każdego roku wypuszczają nowe odmiany hybrydowe. Materiał genetyczny Lemon haze jest na tyle unikatowy, że wciąż podlega dalszym eksperymentalnym próbom, inspirując growerów do eksplorowania jej potencjału i produkowania dalszych specyficznych odmian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here