Farbowanie włosów to czynność, którą można wykonywać w każdym czasie. Zarówno w każdą porę roku, jak i w dowolnym momencie naszego życia. Może nie do końca w każdym. Mowa tutaj o kobietach w trakcie ciąży lub podczas okresu. Każda kobieta to dobrze zna. Comiesięczna niedyspozycja, podczas której nie możemy wykonywać wszystkich czynności. W przypadku ciąży, sprawa jest oczywista. Lecz jak to naprawdę wygląda jeśli chodzi o miesiączkę? Czy faktycznie w trakcie tak zwanego okresu, kobiety nie powinny farbować włosów?

Dlaczego podczas okresu nie możemy farbować włosów?

Wszystko za sprawą hormonów. Nie powinniśmy farbować włosów w trakcie okresu. Jeśli już zdecydujemy się na takie rozwiązanie, farba może nie pokryć wszystkich pasm włosów. Nawet kolor może wyjść inny niż powinien. Z tego powodu, podczas trwania miesiączki, warto przełożyć farbowanie włosów. Niestety większość kobiet, albo o tym nie wie, albo nie przywiązuje wagi. Zauważono nawet, że podczas farbowania włosów w trakcie trwania okresu, może wystąpić reakcja alergiczna.

Kiedy najlepiej farbować włosy?

Najlepiej jeśli farbujemy włosy podczas zupełnie normalnych dni. Nie decydujmy się na farbowanie włosów, jeśli faktycznie zaczyna nam się okres, jesteśmy w jego trakcie, bądź już nam się kończy. To tylko kilka dni, które nie zrobią większej różnicy. Farbowanie włosów wpływa nie tylko na nasze włosy, ale również w w pewnym stopniu pigmenty tam zawarte docierają do skóry naszej głowy. Farbowanie włosów najlepiej przełożyć w przypadku kiedy mamy te wyjątkowe dni. Pomimo tego, że nie ma potwierdzonych badań odnośnie tego, że farbowanie włosów w czasie trwania okresu nie uda się. Jednak jeśli chcemy mieć pewność odnośnie tego, że kolor nam faktycznie uda się, warto poczekać, aż do momentu zakończenia miesiączki. Jeśli jednak faktycznie zależy nam na zmianie koloru włosów w danym dniu, na przykład przed ważnym wydarzeniem, uroczystościami rodzinnymi, nie możemy do końca sugerować się trwającą miesiączką. Nie zaszkodzi sprawdzić, jeśli faktycznie farba nie pokryje naszych włosów, będzie to oznaczać, że następnym razem farbowanie włosów należy przeprowadzać po zakończonym okresie. Zdania są bardzo podzielone, więc istniejące fakty i mity w cale nie muszą być prawdziwe. Ważne abyśmy kierowali się własnym rozsądkiem. Okres nie musi nam popsuć chęci zmiany koloru. Lecz bezpieczeństwo i pewność są równie ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here