dobre farby do włosów

Farby do włosów, dostępne w każdej drogerii,zarówno w stacjonarnej jak i internetowej. Dobra farba do włosów to taka, która będzie trwała. Większość farb do włosów charakteryzują się krótką trwałością. Dodatkowo wiele zależy od kolorów oraz wszelkich odcieni. Czasami bywa tak, że kolor na naszych włosach wychodzi zupełnie inny. Nie jest taki jak odcień na opakowaniu. W takim przypadku możemy powiedzieć,że te farby nie są dobrej jakości. Większość farb znajdziemy w supermarkecie.

Gdzie znajdziemy dobre farby do włosów?

Dobre farby do włosów kupimy na przykład w aptece. Dzięki temu będą naturalne, nie będą szkodzić naszym włosom, a przede wszystkim nie będą ich niszczyć. Dobra farba do włosów powinna wyróżniać się prawidłowym i bezpiecznym składem. Bardzo często w opakowaniu znajdujemy zabezpieczające nasz kolor, odżywki. W ten sposób możemy liczyć na lepsze działanie farby do włosów.

Jakie są ceny farb do włosów?

Zwykłe farby do włosów, możemy kupić już za kwotę 10 zł. Natomiast wszelkie produkty dobrej jakości, z wyciągami z roślin oraz owoców czy też olejkami, dostaniemy za kwoty od 30 do nawet 100 zł. Farba do włosów to nie to samo, co henna czy szampon koloryzujący. Należy o tym pamiętać. Jeśli zależy nam na łagodniejszym działaniu, mniej intensywnym kolorze i zdecydowanie mniej trwałym, warto się zdecydować na hennę do włosów czy na szampon koloryzujący. W ten sposób uzyskamy kolor, lecz zmywalny w przeciągu kilku do kilkunastu dni. dobre farby do włosówDobre farby do włosów nie muszą być drogie. Podstawową rzeczy jest przeczytanie ulotki dołączonej do opakowania. Dodatkowo warto przeczytać każdą informację, która znajduje się na opakowaniu. Szczególnie istotne są środki ostrożności. Bardzo ważne jest aby przeprowadzić test uczuleniowy dotyczący tego, czy faktycznie nie jesteśmy uczuleni na jakiś składnik zawarty w farbie do włosów. Najczęściej taki test przeprowadza się za pomocą posmarowania nadgarstka niewielką ilości farby. Następnie należy zaczekać 48 godzin. Po tym czasie jeśli nie wystąpią żadne reakcje alergiczne, możemy spokojnie nałożyć farbę na nasze włosy. Jeśli natomiast w ciągu 48 godzin od nałożenia niewielkiej ilości farby, wystąpi jakieś podrażnienie, zaczerwienienie, oznacza to, że jesteśmy uczuleni na jakiś składnik zawarty w farbie do włosów. W takim układzie na pewno w żadnym przypadku nie należy nakładać farby do włosów. Dobre farby do włosów nie powinny w składzie zawierać szkodliwych substancji, w tym groźnego dla naszego zdrowia amoniaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here