Wielofunkcyjne kwadratowe płytki do różnych pomieszczeń

0
616

Łazienka, kuchnia, przedpokój, ewentualnie taras – to właśnie te pomieszczenia najbardziej kojarzą się nam z płytkami ceramicznymi, które możemy zobaczyć na podłogach i ścianach. Prawda jest jednak taka, że nie tylko tam warto wykorzystać płytki. A które z nich wybrać i dlaczego właśnie tamte? Naszym zdaniem ciekawym pomysłem może być sięgnięcie po kwadratowe modele.

Płytki ceramiczne jako nowa forma wykończenia salonu lub sypialni

W salonach i sypialniach przywykliśmy już do desek lub paneli podłogowych. Większość z nas nie zastanawia się nawet nad tym, jaką alternatywę można dla nich wybrać. Jedną z najciekawszych okazuje się jednak płytka ceramiczna, która może przybierać różnorodne formy.

Przede wszystkim płytki ceramiczne prezentują się jak klasyczne lub nowoczesne kafelki: gładki bądź wzorami. Ich odpowiednie połączenia pozwala stworzyć nietypową przestrzeń, w której na przykład podłoga składa się z przeplatających ze sobą, idealnie gładkich płytek oraz zachwycającej mozaiki. W ten sposób zrobi luksusowe wrażenie i dodaje przepychu do całego pokoju. Jednocześnie może pomóc w wyznaczeniu w nim konkretnych stref.

Oprócz nich warto zastanowić się także nad kafelkami, które są imitacją starych, drewnianych desek. Mają w sobie czar minionych lat i stylizacji, które nie odchodzą w zapomnienie, tylko przekształcają się w nowe trendy, jak vintage czy loft.

Z całą pewnością sypialnia albo salon, które zostaną ozdobione płytkami ceramicznymi, nabiorą unikatowego charakteru. Dodatkową zaletą będzie też wysoka wytrzymałość płytek, która gwarantuje ich piękny i niezmienny wygląd przez długie lata.

Kwadraty: klasyczny kształt, który może mieć nowe oblicze

Kwadratowe kafle są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych. Towarzyszą ludziom od starożytności, gdzie ozdabiały domy władców i niektóre miejsca użyteczności publicznej. Właśnie tam pojawiły się też ich pierwsze mozaikowe wersje, które po dziś dzień zachwycają swoją urodą i kunsztem.

Jednak kwadratowe kafle to nie tylko klasyczna stylizacja. Mimo że ich kształt nie zmienił się przez wiele stuleci, mogą mieć zupełnie nowe oblicze dzięki ciekawym ozdobom i wzorom, nietypowym motywom oraz strukturze 3D. W ten sposób płytki kwadratowe pozwalają na stworzenie zupełnie nowych kompozycji.

Płytki kwadratowe w małym i dużym pomieszczeniu

Kwadratowe kafle mogą mieć różne rozmiary, dzięki którym pasują do wielu różnych pomieszczeń. Przykładowo, małe płytki idealnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, gwarantując unikatowy i estetyczny wygląd, funkcjonalność oraz możliwość tworzenia różnych kompozycji. Dzięki małym kafelkom będziemy w stanie ułożyć nawet interesujące ozdobne wzory w małym pomieszczeniu.

Z kolei płyty wielkoformatowe nadają się doskonale do dużych pomieszczeń. Nie tylko pozwalają na ich szybkie wykończenie, ale też zapewniają niesamowitą spójność i estetykę. Co więcej, często imitują materiały wykończeniowe różnych typów, co pozwala na stworzenie unikatowych stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here