Słyniemy z tego, że lubimy celebrować różne okazje rodzinne, świąteczne, okolicznościowe. Na naszych stołach goszczą tradycyjne potrawy, jak i pojawiają się smaki z różnych kultur świata. Jesteśmy narodem, który nie boi się eksperymentować, czy smakować nowych dań. Łączy nas też fakt, że pomimo nowych trendów jakie teraz wchodzą, czyli zdrowa żywność, szczupła sylwetka, to i tak jedno pozostaje niezmienne- kochamy jeść. Nasza kuchnia nie należy do najzdrowszej, gdyż królują u nas kotlety, bigos, różnego rodzaju mięsa, jest tłusto i niezdrowo. Rzadko przyrządzamy zdrowe posiłki. Podczas uroczystości nasze stoły uginają się od jedzenia, a my nie potrafimy sobie odmówić, tej jakże sycącej przyjemności. Tyczy się to również świąt, gdzie najbardziej jesteśmy narażeni na ciągłe podjadanie, czy zajadanie się w dużych ilościach pysznościami przygotowanymi przez gospodynię. Musimy jednak uważać i stopniowo dawkować przyjmowany pokarm, ponieważ późniejsze konsekwencje, mogą przynieść niechciany efekt. Dla tych którzy nie potrafią zapanować nad swoim wilczym apetytem, krótka notka o tym, do czego prowadzi niepohamowana chęć jedzenia. Przejedzenie – skutki świątecznego obżarstwa:
– ociężałość,
– nadwaga,
– wzdęcia,
– zgaga,
– mdłości.
Nie zapominajmy, że kiedy my wcinamy kolejną porcję, nasza trzustka, wątroba i żołądek, muszą ciężko pracować, by wszystko wróciło do normy, bądź się nie pogorszyło. Alkohol, który zazwyczaj też się pojawia nie polepsza sytuacji, dlatego miarkujmy wszystko ile się da.
Jak sobie zatem radzić, gdy nie będziemy w stanie oprzeć się pokusie i będziemy jedli wszystko, to co nam podadzą? Przede wszystkim nasz organizm będzie domagał się dużej ilości wody, która wypłukiwać będzie stopniowo, to co w naszym ciele jest zbędne. Długi spacer z naszą drugą połówką, lub pupilem też jest świetnym rozwiązaniem, pomoże spalić nam zbędne kalorie. No i oczywiście umiar, we wszystkim, czy to w jedzeniu, czy w piciu alkoholu. Pamiętajmy w zdrowym ciele, zdrowy duch, a przecież nie chcemy zmarnować czasu, jaki możemy spędzić z rodziną.

http://www.fitnesswomen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here