pościel
fot. pixabay.com

Sen odgrywa w naszym życiu bardzo ważna rolę. To od jego jakości zależy, jak będziemy funkcjonować następnego dnia. Czy będziemy rześcy i gotowi na nowe wyzwania, czy raczej zmęczeni i zniecierpliwieni. Każda zarwana nocka jest ogromnym kosztem dla naszego organizmu. Warto więc zadbać o to, by nocny odpoczynek był naprawdę regenerujący i efektywny.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/idealna-posciel-flanelowa/

Idealne warunki do nocnego odpoczynku

W czasie snu nasze ciało regeneruje się. Często sami mówimy, że „ładujemy baterie” i sporo w tym racji. Bez odpowiedniej dawki snu nie mamy siły na podjęcie kolejnych aktywności następnego dnia, pojawiają się trudności z koncentracją. Wszystko idzie pod górkę i zajmuje nam dwa razy więcej czasu. To te najbardziej odczuwalne dolegliwości. Chroniczne niedobory snu w dłuższej perspektywie  odbijają się poważnie na naszym zdrowiu. 

Optymalna ilość snu to indywidualna kwestia. Przyjęło się jednak, że standardowo jest to 7-8 godzin. Okazuje się jednak, że spora część naszego społeczeństwa ma problem ze snem, a zwłaszcza z zasypianiem. Mimo iż położą się wcześniej nie są w stani się odpowiednio zregenerować. Głównym powodem tych problemów jest stres, szybkie tempo życia, a także spore ilości wypijanej codziennie kawy. Nie służą nam również późnej kolacje, obciążające żołądek. Warto wyeliminować te czynniki, wywietrzyć pokój, wyłączyć urządzenia elektroniczne co najmniej godzinę wcześniej. 

Pościel flanelowa – optymalne rozwiązanie na zimę

Duże znaczenie ma też to w czym śpimy. Nie służy nam gorąco, dlatego zimą dobrze jest skręcić grzejniki, a przed snem porządnie wywietrzyć sypialnię. Piżama również powinna być lekka, przewiewna, aby zapewnić nam odpowiedni komfort. Warto jednak postawić na cieplejsza pościel, która zapewni nam ciepło podczas snu. Najlepsza będzie ta z flaneli, ponieważ jest nie tylko ciepła, ale również niezwykle przyjemna w dotyku, nie podrażnia skóry szorstką powierzchnią. Największą jej zaletą są naturalne materiały w jej składzie, które umożliwiają naturalna wentylację. 

Pościele flanelowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i w wielu wzorach. Z łatwością dopasujemy więc pościel, która będzie pasowała do wystroju naszej sypialni. 

Przeczytaj też: http://www.zrodlozdrowia.pl/rozjasnianie-blizn-najlepsze-sposoby/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here