Przepływomierz do benzyny – jak i czym go czyścić?

0
986

Przepływomierz do benzyny może przysporzyć wielu kłopotów. Awaria tej części silnika nie musi jednak – na szczęście! – oznaczać konieczności jej wymiany.

Niejednokrotnie niedziałający przepływomierz do benzyny wystarczy po prostu… wyczyścić! A przynajmniej wyczyścić elementy pomiarowe. Jak więc bezpiecznie dbać o higienę i konserwację tak ważnej części motoru, jaką bez wątpienia jest licznik do benzyny czy też licznik do paliwa lotniczego?

Niewielkie zanieczyszczenia można usuwać, wykorzystując w tym celu łatwo dostępne środki. Czyli: benzynę ekstrakcyjną, alkohol izopropylowy, albo spirytus o wysokiej czystości.

W wypadku dużego zanieczyszczenia (bądźmy szczerzy – kiedy ostatnio czyściłeś licznik benzyny? Wiesz w ogóle, w którym miejscu silnika zamontowany jest przepływomierz do benzyny? No właśnie…) lepszym wyjściem będzie jednak zakup specjalistycznego preparatu do czyszczenia liczników benzyny.

Są to specjalne środki czyszcząco-penetrujące. Po zastosowaniu wyparują całkowicie w ciągu kilku sekund. Ich agresywność jest bardzo niska – nawet częste ich stosowanie nie doprowadzi więc do korozji elementów metalowych. Kupując preparat do czyszczenia, warto wybrać taki, który dostępny będzie w formie aplikatora rurkowego. Nakładając takim aplikatorem środek do czyszczenia w spreju, bez wysiłku wyczyścisz nawet najbrudniejszy przepływomierz do benzyny. Jest to też metoda czyszczenia najbezpieczniejsza dla samego urządzenia.

Aby bezpiecznie wyczyścić licznik benzyny, najpierw odłącz klemę plusową od akumulatora. Następnie zdemontuj licznik do benzyny. Wyjęty z silnika przepływomierz do benzyny intensywnie spryskaj środkiem czyszczącym. Wyczyść w ten sposób wszystkie elementy pomiarowe.

Odczekaj kilkanaście minut, a kiedy środek odparuje, umieść licznik benzyny z powrotem w silniku. I podłącz do niego akumulator.

Gratulacje! Właśnie wyczyściłeś przepływomierz do benzyny! A to oznacza, że zaoszczędziłeś kilkaset złotych na przyszłych wizytach u mechanika! Czysty licznik do benzyny to zdrowy licznik do benzyny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here