Suknia ślubna

Jaki jest sens wydawania kilku tysięcy złotych na ubranie, które założy się raz w życiu? To pytanie bez żadnego tematycznego kontekstu wydaje się całkowicie zasadne – to po prostu wydawanie pieniędzy w błoto. Jednak jeśli nada mu się kontekst ślubu i wesela, zupełnie zmienia swój sens, a pieniądze okazują się dobrą inwestycją. Zwłaszcza że często suknię ślubną można potem sprzedać i odzyskać część gotówki.

Wybór sukni do ślubu

Dla kobiety biała suknia podczas ślubnej uroczystości i weselnej zabawy to absolutne must have. Pan młody ubrany w garnitur albo smoking i towarzysząca mu żona w bieli to obrazek typowy dla takich wydarzeń, bez których zwykle nie wyobrażamy sobie prawdziwego wesela. Jednak zanim para powie sobie „tak”, najpierw kobieta musi znaleźć suknię, która będzie jej pasowała i spełni marzenia o tym wspaniałym dniu. A poszukiwania wcale nie są łatwe, bo chociaż salony takie jak https://www.lanesta.eu/ mają naprawdę bogatą ofertę, to panie młode bywają wyjątkowo kapryśne i bardzo wymagające. Zwykle nie obywa się więc bez co najmniej paru poprawek – i to nawet kilka dni przed godziną zero.

Pasujące dodatki

Oprócz sukni ważne są też pasujące do niej dodatki. Najczęściej to tradycyjny welon, często zastępowany dzisiaj wianuszkami z żywych kwiatów. Na chłodniejsze miesiące, gdy ślub odbywa się na jesieni lub w zimę, polecane są bolerka, które okryją ramiona i pozwolą przetrwać chłód na zewnątrz podczas składania życzeń. Wśród innych dodatków wymienić trzeba oczywiście bukiet biżuterię i buty, które muszą być maksymalnie wygodne, a przy tym dobrze przystosowane do całonocnej zabawy w tańcu.

Odsprzedaż sukni

Niektóre panie młode decydują się na zachowanie sukni ślubnej w szafie na pamiątkę lub z myślą o przekazaniu jej np. swojej córce. Większość jednak wybiera opcję przeciwną, czyli sprzedaż sukienki innej szczęśliwej pannie, która będzie mogła cieszyć się nią w dniu ślubu. To rozwiązanie praktyczne, które pozwala odzyskać część zainwestowanych w zakup pieniędzy. Co ciekawe, odsprzedaż można także suknie szyte na wymiar, a nie tylko te kupowane w uniwersalnych rozmiarach i krojach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here