Gorączka u dziecka może świadczyć o całkowicie różnych rzeczach i konieczne jest rozgraniczenie temperatur, o których mowa. Gorączka u dziecka – co musisz o niej wiedzieć? Przede wszystkim nie każda gorączka powinna prowadzić do zastosowania leków przeciwgorączkowych. Temperaturę do 37,5 stopni, tym bardziej u bardzo małych dzieci i niemowląt, można zaliczyć do normy, którą trzeba obserwować, ale niekoniecznie musi świadczyć o rozpoczynającej się chorobie.

Niemowlęta często ze względu na wiek mają podwyższoną temperaturę, ponieważ ich organizm dopiero uczy się termoregulacji a sytuacje, w których się znajduje, podwyższają nieznacznie temperaturę ciała. W szczególności dzieci po przebudzeniu lub karmieniu piersią mają tendencję do posiadania podwyższonych wyników na urządzeniach pomiarowych. Naturalnym jest fakt, że po byciu otulonym w kocyk lub przytulonym przez ciepłą mamę, ciepłota ciała może wzrosnąć.

Często także u dzieci występuje gorączka podczas ząbkowania, ponieważ ten proces wymaga wysiłku od organizmu dziecka oraz powoduje obolałość i stres, co ma wpływ na temperaturę. Należy ją wtedy obserwować i zbijać syropami na gorączkę po przekroczeniu 37,5 stopnia.

Wysoka temperatura występuje także w przypadku tak zwanej trzydniówki. Jest to choroba, która trwa właśnie 3 dni, objawia się wysoką gorączką a po 3 dniach dziecko nagle ma na ciele wysypkę, która po jakimś czasie zanika. W tym przypadku temperatury zazwyczaj wahają się w okolicy 38-39 stopni i konieczne jest stosowanie leków przeciwgorączkowych. W przypadku wystąpienie innych objawów takich jak kaszel i katar, lepiej udać się do lekarza w celu zbadania dziecka i dokładnej diagnozy, ponieważ sam syrop może nie starczyć. Warto wspierać wtedy także organizm dziecka naturalnymi sposobami, podając syrop z cebuli czy mleko z miodem i czosnkiem.

Każda gorączka dziecka powinna wprowadzić rodzica w stan gotowości, aby obserwował swoje dziecko, by nie ominąć żadnych innych objawów nawet jeżeli temperatura jest tylko nieznacznie podwyższona. Jak to przy dzieciach, zawsze lepiej dmuchać na zimne.

http://www.metalzine.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZielony jęczmień
Następny artykułPoty na kaca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here