Zielony jęczmień – właściwości i zastosowanie w odchudzaniu To temat, który z całą pewnością będzie w stanie zainteresować nawet sporą grupę osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ ten specyfik staje się coraz bardziej popularny jako suplement diety dla wszystkich tych osób, które odchudzają się, ale i dla tych, które starają się dbać o zdrową dietę. Pochylmy się zatem nad tym tematem, bo warto nieco go zgłębić. Może sami zaczniemy stosować ten suplement diety. Czemu nie, skoro przynosi oczekiwane efekty?
Zielony jęczmień – właściwości i zastosowanie w odchudzaniu sprawdziło już sporo ludzi. Nie trzeba nikomu specjalnie tłumaczyć, jak trudno czasami jest się odchudzić. Nawet zrzucenie kilku kilogramów w niektórych przypadkach graniczy z cudem. Wiele zależy od determinacji samego zainteresowanego, ale duże znaczenie ma też metabolizm. Jedni chudną łatwiej, a inni z kolei długo muszą walczyć dosłownie o każdy kilogram. Tak to już jest, niestety.
Ale wróćmy do zielonego jęczmienia i sprawdźmy, jakie jego właściwości wspomagają odchudzanie. Przede wszystkim ten specyfik jest doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych. Ciekawostką jest to, że zawiera on więcej witaminy C niż sok pomarańczowy oraz więcej beta-karotenu niż marchew. Poza tym zielony jęczmień to bogactwo egzogennych aminokwasów i błonnika pokarmowego. A wysoka zawartość rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który przyspiesza metabolizm tłuszczu w organizmie, co powoduje chudnięcie oraz dodatkowo obniża stężenie cholesterolu we krwi. Warto też wspomnieć, że zielony jęczmień ma też właściwości
przeciwzapalnie, przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Pomaga także w leczeniu trądziku i owrzodzeń, działa też odkwaszająco. Jak widać, zielony jęczmień to rzeczywiście suplement o szerokim spektrum zastosowania. Warto chyba rozważyć zaaplikowanie sobie tego specyfiku. Najpierw jednak trzeba zgłębić temat, bo w końcu nie ma co eksperymentować z własnym zdrowiem. Ale o tym chyba wszyscy doskonale wiedzą, bo to nic nowego.

http://abc-augustow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here