śpioszki dla niemowlęcia

Przede wszystkim śpiochy niemowlęce powinny być wygodne. Niemowlę musi mieć swobodę ruchów i móc poruszać nóżkami i rączkami. Nic nie powinno tych ruchów krępować. Śpioszki muszą być też wygodne dla mamy, która będzie je dziecku zakładać. Rozciągliwa tkanina typu strecz lub dzianina pozwoli łatwo rękawki i nogawki rozszerzyć, by swobodnie ubrać malucha.

Wybierz niealergizujące śpioszki dla noworodka

Materiał, z jakiego uszyte są śpioszki, ma bardzo duże znaczenie. Należy zwrócić uwagę, czy na etykietce są odpowiednie certyfikaty. Ze względu na bardzo wrażliwą skórę niemowlęcia, materiał musi być delikatny, miły w dotyku oraz niealergizujący.

Śpiochy muszą być wykonane z tkanin lub dzianin z ekologicznych surowców. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiał dobrze izoluje skórę dziecka przed utratą ciepła i jest oddychający. Ważne jest także utrzymanie wilgoci z dala od ciała noworodka.

Farby użyte do barwienia ubranek dla niemowlęcia winny również posiadać certyfikaty. W żaden sposób nie mogą uczulać skóry dziecka, ani też niekorzystnie wpływać na jego drogi oddechowe, czy śluzówkę przewodu pokarmowego.

Śpioszki z długimi rękawami – co z nimi robią niemowlęta?

Długi rękaw przy śpioszkach chroni dziecko przed zmarznięciem w chłodne dni. Zbyt długie rękawki czasami służą maluchowi do wkładania ich do ust wraz z kciukiem. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy niemowlę ma silny odruch ssania.

Dlatego materiał i barwniki do tkanin muszą być bezpieczne dla dziecka pod każdym względem. Jeżeli mamy pewność, iż śpioszki dla noworodka są godne zaufania, możemy zdecydować się na ich zakup.

Jaki kolor śpioszków wybrać?

Niemowlęciu jest całkowicie obojętne, w jakim kolorze są jego ubranka. Mimo to barwy mają wpływ na zachowanie się dziecka. Udowodniono to już, wprowadzając do psychoterapii oddzielną dziedzinę nazwaną koloroterapią.

Lubimy ubierać dziewczynki w śpioszki różowe, a chłopca w niebieskie. Jednak wcale ten kanon nie musi być taki sztywny. Zwłaszcza gdy chcemy wykorzystać barwy ubranek, by pomóc dziecku wyciszyć się, spokojnie zasnąć lub bawić się radośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here