Jest jednym z ciekawszych miast na terenie Małopolski, a wycieczki na jej teren zaglądają bardzo chętnie. Bochnia to przede wszystkim piękny rynek oraz zabytkowa kopalnia, którą można poznawać dzięki specjalnie przygotowanej trasie turystycznej.
O mieście tym wzmianki w źródłach historycznych pojawiają się już w XII wieku. Od połowy XIII wieku była ważnym punktem wydobycia soli kamiennej, z którą też kojarzona jest do dziś. W 1253 roku, a więc w czasach Bolesława Wstydliwego, Bochnia oficjalnie została lokowana i otrzymała szereg nowych praw miejskich. Dalszy rozwój miasta nastąpił już w okresie rządów Kazimierza Wielkiego, którego uznaje się za największego dobroczyńcę miasta.
Współczesna Bochnia to wiele wspaniałych zabytków, w gronie których tym najważniejszym jest kopalnia soli. W gronie zabytków sakralnych miasta wyróżnia się bazylika św. Mikołaja, z którą sąsiaduje drewniana dzwonnica. Są to zabytki, które bez wątpienia warto umieścić w programie wycieczki po tym historycznym mieście. Uwagę przyciągają tu również zabytkowe kamienice oraz synagoga, która obecnie służy jako siedziba banku. Są to obiekty ciekawe, choć i tak najważniejszym celem wycieczki do tego miasta jest kopalnia oraz urządzona na jej terenie podziemna trasa turystyczna.
Bochnia, jako jedno z najstarszych miast Małopolski, jest atrakcyjnym celem wycieczki. Zabytki tego miasta mogą zachwycić każdego, podobnie jak ciekawe kolekcje w tutejszych placówkach muzealnych.

http://www.innebrzmienia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here