Czy pralko-suszarka przydaje się w każdym domu?

W większości polskich domów wciąż królują pralki i suszenie prania na sznurach lub na rozstawianych suszarkach. Jest to zaskakujące, zważywszy na fakt, że statystyczny Polak mieszka w za małym mieszkaniu w porównaniu do potrzeb jego rodziny. Takie warunki tym bardziej sprzyjają wybieraniu sprzętów łączących w sobie różne funkcje. Należy do nich chociażby pralko-suszarka. Samsung oferuje w tej materii sporo ciekawych propozycji, ale nie tylko on. Producenci sprzętów AGD prześcigają się w wymyślaniu nowych patentów na ułatwianie nam życia codziennego.

Jak działają pralko-suszarki?

Tego typu elementy wyposażenia domu łączą w sobie cechy dwóch różnych urządzeń. Jeśli ktoś ma wystarczająco dużo miejsca w swojej łazience lub udało mu się wydzielić osobną pralnię, wówczas pralka i suszarka mogą z powodzeniem stanowić oddzielne urządzenia pracujące niezależnie od siebie. Pralko-suszarka Samsung stanowi mariaż tych dwóch funkcji. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością niższy koszt związany z zakupem. Jest to przydatna rzecz, szczególnie w przypadku tych gospodarstw domowych, gdzie brak miejsca nie tylko na osobną suszarkę, ale nawet na suszenie prania na sznurach. Możliwość szybszego osuszenia ubrań przekłada się również na dużą oszczędność czasu. Tę cechę na pewno docenią rodziny, w których są małe dzieci i pranie jest robione praktycznie codziennie. To suszone w pralko-suszarce nie będzie zajmować cennego miejsca w mieszkaniu, co bywa problematyczne zwłaszcza zimą.

Pralko-suszarka Samsung i technologia Air Wash

Nawet funkcje najprostszych modeli wprowadzają w nasze życie pewne ułatwienia. Pralko-suszarka Samsung natomiast wychodzi z nową funkcją o nazwie Air Wash. To proste rozwiązanie pozwalające na szybkie odświeżenie i zdezynfekowanie ubrań bez konieczności ich prania. Podgrzane powietrze wytwarzane przez to urządzenie usuwa bakterie i nieprzyjemne zapachy z tkanin, które nie zostały zabrudzone. Sprawdzi się to na przykład w przypadku dżinsów czy delikatnych tkanin, których częste pranie nie jest wskazane. Funkcja ta nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych i nie pobiera wody, a więc jest oszczędna i ekologiczna.

Jak wybrać odpowiednią palko-suszarkę?

Podobnie jak w przypadku wielu innych sprzętów AGD i RTV do domu, również i tu należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Nie ma powodu, by podnosić swoje rachunki za prąd. W dalszej kolejności ważne będą funkcje samej pralki. Pralko-suszarka Samsung ma takie opcje jak pranie bąbelkowe czy eko czyszczenie bębna – poza standardowymi programami prania. Nie bez znaczenia będą też takie parametry jak ładowność bębna, pobór wody czy chociażby efektywność i prędkość wirowania. Nie zapominajmy również o wymiarach. Jest to szczególnie ważne, jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią i urządzenie musi wpasować się we wnękę lub pomiędzy inne sprzęty czy meble.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here