Zimowa dekoracja wnętrz

Dekoracje sezonowe to uporczywy temat. W tym artykule omówimy niektóre z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się właściciele domów, jeśli chodzi o pomysły na zimowe dekoracje domu, a także strategie ich unikania.

Zimowa dekoracja wnętrz nie musi być świętem Bożego Narodzenia, ale można stworzyć niepowtarzalny klimat, który połączy nas z zimą i świętami, a także z cudowną magią, która czyni ten okres tak wyjątkowym. Nie musimy przesuwać wszystkiego w pokoju na święta – wystarczy, że zostawimy trochę miejsca na te dekoracje.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o zimowych dekoracjach wnętrz, są niewątpliwie drewniane scenki lub figurki z bajek, zwłaszcza tych, których akcja rozgrywa się zimą. Scenerie te są zazwyczaj wykonane z drewna, ale także pokryte białą farbą. Istnieje wiele form takich scenek – od klasycznych, pochodzących ze znanych wierszy i bajek, poprzez wersje z kreskówek, w których ważną rolę odgrywają dzieci, aż po nowoczesne tkaniny.

Dla wielu z nas zimowe dekoracje wnętrz kojarzą się przede wszystkim z bożonarodzeniowymi ozdobami w mieszkaniach, które zazwyczaj są przesadzone. Czy to prawda, że do stworzenia zimnej i klimatycznej atmosfery w domu wystarczy kilka pasm włosów anielskich? Nie zawsze.

Proponujemy proste sposoby na rozjaśnienie domów zimą, które sprawdzą się zarówno przed, jak i po świętach.

Zimowe dekoracje, które ogrzeją wnętrze

Sezonowe dekorowanie wnętrz staje się coraz bardziej popularne. Czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, w sezonie letnim, świadomie lub nieświadomie, wprowadzamy do naszych domów jasne i ciepłe kolory, które sprawiają, że grymasimy. W chłodniejszych miesiącach, aby stworzyć cieplejszą atmosferę, pokrywamy wnętrza ziemistymi odcieniami i miękkimi tkaninami.

Zimą natomiast zadbajmy o nastrojowe, zimowe dekoracje wnętrz, które dadzą nam poczucie ciepła od wewnątrz. Pierwszym krokiem do stworzenia ciepłej atmosfery jest wizualne „ocieplenie”, które polega na zastosowaniu naturalnych odcieni w ocieplających dodatkach.

Zimowe dekoracje: wybierz cieplejszy odcień bieli

Kominek to jedna z najpopularniejszych aranżacji wnętrz w okresie zimowym. Przypominamy na przykład o kominku. Niewątpliwie otuli on przestrzeń ciepłym blaskiem i stworzy wspaniałą atmosferę w zimowym pomieszczeniu. A co z doborem kolorów? Kolorem najzimniejszej pory roku jest bez wątpienia biel. Niekoniecznie zimą…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here