Rękawiczki damskie skórzane – ocieplane, a może z futerkiem?

0
852

Podczas zimnych okresów roku odczuwasz zwiększoną potrzebę ochrony rąk przed lodowatym wiatrem i pierwszymi przymrozkami? Dłonie są pierwszymi spośród części ciała, które najszybciej się wychładzają. Rękawiczki skórzane z ociepleniem, wełniane, a może z futerkiem? Zobacz, na które z nich się zdecydować. Ochrona dłoni za pomocą kremów natłuszczających może nie wystarczyć. Wybranie odpowiedniej pary rękawiczek zdecydowanie lepiej zabezpieczy je przed zimnem, przez które sztywnieją palce i aż chce się uciec do ciepłego pomieszczenia. Wśród modeli, które nadają się na co dzień, można wyróżnić rękawiczki skórzane i wełniane. Każdy typ ma swoje wady i zalety. Poniżej krótkie ich porównanie.

Rękawiczki skórzane – najważniejsze wady i zalety

Rękawiczki skórzane znane są użytkownikom od lat. Ich wygląd czyni je wyborem ponadczasowym, eleganckim i znakomicie opierającym się zmiennym trendom. Wykorzystanie naturalnej skóry bydlęcej do produkcji rękawiczek damskich pozwala zapewnić najwyższy komfort termiczny. Poza tym dłonie nie pocą się w nich tak, jak to ma miejsce w przypadku skóry ekologicznej czy tworzyw syntetycznych. Podczas zakupu pary ważne jest to, aby charakteryzowała się ona mocnymi szwami i starannością wykonania. Tak wykonane rękawiczki ze skóry przetrwają wiele sezonów i okażą się zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż tańsze, za to gorzej uszyte. Dużą zaletą rękawiczek skórzanych jest to, że można obsługiwać w nich smartfona. Jest to bardzo pomocne w wielu sytuacjach, na przykład w czasie oczekiwania na autobus w mroźny dzień. Kolejnym plusem rękawiczek ze skóry naturalnej jest lepsze i pewniejsze utrzymywanie przedmiotów w dłoni. Pięciopalcowe egzemplarze występują też w bogatej gamie kolorów, co tylko ułatwia dopasowanie ich do codziennego stroju. Jeśli chodzi o wady rękawiczek ze skóry, to na pierwszym miejscu należy wymienić konieczność pielęgnacji – o ile chcemy przedłużyć ich żywotność. Na szczęście czynność ta nie jest ani skomplikowana, ani czasochłonna. W dużej mierze opiera się na natłuszczeniu skóry specjalnym, przeznaczonym do tego celu preparatem.

Rękawiczki wełniane – najistotniejsze plusy i minusy

Rękawiczki damskie wykonane z prawdziwej wełny charakteryzują się wysokim komfortem cieplnym – przy równoczesnym zachowaniu dużej przepuszczalności powietrza i dobrego odprowadzania wilgoci. W przypadku takich akcesoriów zazwyczaj jednak trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie zdjęcie ich do obsługi smartfona. Pewnym rozwiązaniem są modele rękawic wełnianych, w których część osłaniającą palce można odchylić i w ten sposób obsłużyć telefon. Coraz większą popularnością cieszą się również rękawiczki wełniane w pełni przystosowane do tej czynności – ze specjalnie wszytymi elementami w miejscu opuszków. Szeroki wybór wzorów i kolorów, wśród których warto wymienić motywy norweskie, ale też warkoczowe sploty, pozwala łatwiej dobrać rękawiczki do całej stylizacji. Modele wykonane z wełny sprawdzają się raczej do codziennych, niezobowiązujących zestawów. Wadą tych egzemplarzy jest zjawisko mechacenia się, filcowania, zbijania i twardnienia z czasem, między innymi pod wpływem zbyt dużego ciepła. Ponadto wełniane rękawiczki mogą niezbyt dobrze znosić pranie w pralce i suszenie w suszarce bębnowej. Sporo czasu zajmuje im też naturalne wyschnięcie.

Ocieplenie rękawiczek – parametr, na który trzeba zwrócić uwagę

Konkretne rodzaje ocieplenia mają wpływ na codzienną wygodę użytkowania rękawic. Na duże mrozy z pewnością sprawdzą się solidne egzemplarze wykończone wełną jagnięcą. Najlepiej chronią palce, kości i stawy przed przemrożeniem, a skórę – przed zaczerwienieniem. W przypadku okresów przejściowych, wiosny i jesieni, bez problemu powinny wystarczyć rękawiczki ze skóry z materiałową podszewką. Osoby ciepłolubne na pewno docenią polarową, ocieplającą warstwę, umieszczoną od wewnątrz.

Podsumowując, każdy typ rękawiczek ma swoje wady i zalety. Modele wełniane pasują do kurtki puchowej, casualowego, luźnego płaszcza oraz kolorowej czapki czy szalika. Do bardziej eleganckich zestawów zdecydowanie lepiej prezentują się, wykonane ze skóry licowej, gładkie i minimalistycznie wykończone rękawiczki. Warto dopasować ich kolor do odcienia botków czy torebki. W przypadku wiosennych i jesiennych zestawów ciekawym wyborem mogą okazać się również modele z tweedu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here