Okres letnich wakacji zbliża się wielkimi krokami. Nadszedł zatem czas, aby zaplanować wakacyjną wycieczkę. Możliwości mamy oczywiście wiele. Możemy wakacje spędzić w kraju, jak i zagranicą. Zwłaszcza zagraniczne wycieczki cieszą się dużą popularnością. Jednym z kierunków, który coraz częściej jest wybierany przez turystów jest Azerbejdżan.

Pobyt w Azerbejdżanie rozpocząć należy oczywiście od stolicy tego kraju, czyli Baku. To niezwykle piękne i urocze miasto. Zobaczyć tu trzeba przede wszystkim Park Narodowy Qobustan. Co ciekawe, park ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Największą atrakcją parku są skały z prehistorycznymi petroglifami. Kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Azerbejdżanu Baku jest Pałac Szyrwanszachów. Pałac w okresie IX-XVI wieku był siedzibą władców Szyrwanu, czyli państwa leżącego na tym terenie w owym czasie. Będąc w Baku warto także zobaczyć Muzeum Historyczne.

Z Baku warto wyjechać w góry leżące w północno – wschodniej części Azerbejdżanu. Tu podziwiać można wspaniałe szczyty Wielkiego Kaukazu. Warto także udać się do Qusar. W tym regionie znajdują się bowiem najwyższe szczyty Azerbejdżanu. Niedaleko od tego miejsca, w miejscowości Laza, znajduje się przepiękny wodospad. Będąc w okolicach Qusar warto także odwiedzić wioskę Xinaliq. Jest to najwyżej położone miejsce za Zakaukaziu skąd zobaczyć można szczyt Tufan Dag. Przystankiem każdej wycieczki do Azerbejdżanu powinna być także miejscowość Szeki. W tej malowniczej miejscowości znajduje się niezwykły pałac szekijskich chanów.

Miejscem, które także należy zwiedzić jest półwysep Apszeroński. To zwiedzić można m.in. meczet Emir-can oraz Świątynię Ognia Atgah w Suraxani. Niezwykłym miejscem jest także zamek Mrdkan.

W Azerbejdżanie znajduje się oczywiście dużo więcej miejsc wartych zobaczenia. Dlatego panując wakacje warto wybrać się do biura podróży i zapytać właśnie o ofertę wakacji w Azerbejdżanie. Będzie to z pewnością niezwykła przygoda, do której będzie się jeszcze długo wracało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here