Wizyta w klinice leczenia niepłodności to bardzo duży stres dla ludzi starających się bezskutecznie o potomstwo. Z jednej strony szukają tam nadziei na posiadanie swoich dzieci, z drugiej obawiają się, że wizyta u ginekologa skończy się tak, że usłyszą że nie ma już dla nich szans. Diagnoza niepłodności to na szczęście ostateczność, a mnóstwo par otrzymuje pomoc, dzięki której udaje się im zajść w ciążę.

Diagnoza niepłodności

Coraz więcej par w Polsce ma problemy z zajściem w ciążę. Gdy ludzie po raz pierwszy idą do kliniki leczenia niepłodności, zwykle bardzo dziwią się, jaki tam panuje tłok. Wtedy po raz pierwszy dochodzi do nich, że to nie jest tylko ich problem, że dużo więcej ludzi nie może mieć dzieci. Często pozwala to pozbyć się tak trudnego i blokującego uczucia wstydu. Poza tym, świadomość że tak wiele par zakończyło leczenie niepłodności sukcesem, mają swoje własne dzieci, które są zdrowe i dobrze się rozwijają, każdej starającej się o potomstwo parze dodaje skrzydeł. A to właśnie w leczeniu niepłodności tak ogromne znaczenie ma nastawienie psychiczne. Im jest ono bardziej pozytywne, tym lepiej.

Jak przygotować się do rozmowy z lekarzem?

Aby wizyta u ginekologa w klinice leczenia niepłodności przebiegła sprawnie, warto wcześniej się do niej przygotować. Zebrać w jedno miejsce wyniki wcześniejszych badań, w tym również badań prenatalnych jeżeli kobieta już była w ciąży i poroniła, i zabrać je ze sobą na wizytę. Panie powinny poświęcić trochę uwagi na przeanalizowanie swojego cyklu miesięcznego, ponieważ będą o niego pytane przez lekarza. Część pytań podczas wizyty będzie dotyczyła życia miłosnego pary, trzeba zatem również nastawić się na taki etap rozmowy, który może być trochę trudny dla bardziej wstydliwych osób.

Badania prenatalne Katowice

Niektóre kliniki leczenia niepłodności specjalizują się również w badaniach prenatalnych. Zatem kobieta, która dzięki leczeniu zajdzie w ciążę, będzie mogła kontynuować tam diagnostykę. Lekarz poinformuje na jakich etapach ciąży należy umówić się na badania prenatalne ( warto zrobić to odpowiednio wcześnie, bo popularność hasła „badania prenatalne Katowice” wskazuje, że jest duże zainteresowanie). Dobrze zatem znaleźć taką klinikę leczenia niepłodności, która ma szeroki zakres usług, w tym również możliwość korzystania z podstawowych badań ginekologicznych. Pozwoli to zachować leczenie w obrębie jednego miejsca, co jest nie tylko wygodne ale też po prostu praktyczne. Jeżeli jeden lekarz zna historię danej kobiety, będzie w stanie lepiej jej pomóc. Wszystko to przełoży się zaś na lepsze efekty leczenia. A przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.gyncentrum.pl/badania-prenatalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here