Przewożenie nieprzypiętego w żaden sposób psa może być niebezpieczne zarówno dla nas jak i dla niego. Wyjeżdżając na wakacje wraz z pupilem zadbajmy o jego bezpieczeństwo i wygodę. Dla psa jazda samochodem może być ogromnym stresem. Częste przyspieszanie i hamowanie mogą pogorszyć sytuację.

Odpowiednie zabezpieczenie psa pomoże mu lepiej znieść podróż, zabezpieczy go także przed negatywnymi skutkami ewentualnego wypadku. Dostępne jest wiele rozwiązań, które doskonale przygotują nas to podróży z naszym czworonożnym przyjacielem. Pamiętajmy także o regularnych postojach. Co maksymalnie trzy godziny dajmy mu szansę na krótką przebieżkę i złapanie oddechu.

Popularnym rozwiązaniem technicznym jest przewożenie psa w specjalnej tubie. Trzeba jednak zadbać, by jej gabaryty pozwoliły czworonogowi na swobodne ułożenie się. Tuba odpowiednio przypięta pozwoli psu komfortowo przebyć całą podróż. Możliwe jest skorzystanie z kontenera lub klatki. Rozwiązanie to jest podobne do tuby, jednak zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i dostęp światła.

Więcej swobody dają specjalne szelki. Założone na psa a następnie wpięte w odpowiedni sposób doskonale zabezpieczają psa i działają na zasadzie podobnej do pasów bezpieczeństwa. Jeśli przewozimy czworonoga w bagażniku zastosujmy kratę działową. Zagwarantuje to komfort podróżowania nam, ale także naszemu pupilowi – będzie się on mógł swobodnie układać w sporym bagażniku.

www.starszeauta.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAktywność na emeryturze
Następny artykułPIERWSZA PRACA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here