Polesie to magiczna kraina o wyjątkowym krajobrazie. Rozległe lasy, jeziora i bagna sprawiły, że obszar ten w niewielkim stopniu mógł się przysłużyć działalności przemysłowej. Ten rolniczy region, dzięki swym naturalnym warunkom geograficznym i przyrodniczym, został w niewielkim tylko stopniu przekształcony przez człowieka.
Dziś Polesiem, krainą wielokulturową i wyjątkowo cenną, coraz częściej interesują się szukający nowych wrażeń turyści. A czekają tu na nich wyjątkowe atrakcje. Z atrakcji przyrodniczych z pewnością zasługuje Poleski Park Narodowy, jednak warto odwiedzić i tutejsze parki krajobrazowe. Wśród nich m. in. Poleski Park Krajobrazowy oraz Pojezierze Łęczyńskie.
Polesie to kraina, na której przez wieki przeplatały się ze sobą różne kultury. Rusini, Polacy i Żydzi pozostawili tu po sobie szereg wspaniałych zabytków. Warto zwiedzić Chełm i jego zabytki, warto również zajrzeć do Włodawy. Ciekawe cerkwie i kościoły zobaczyć można m. in. w Uhrusku oraz w Sosnowicy, jednak prawdziwą perełką jest Sanktuarium Unitów Podlaskich w Kostomłotach. Inna atrakcja znajduje się w Holi. To Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Polesia, w którym najlepiej można zapoznać się ze specyficzną i wyjątkową kulturą tego regionu.
Polesie to również miejsca związane z tragicznymi wydarzeniami z najnowszej historii. To właśnie tu znajdował się znany obóz zagłady w Sobiborze, w którego miejscu dziś znajduje się pomnik przypominający o jego ofiarach.

www.dlaturysty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here