Podejmując temat odchudzania na pewno zadajemy sobie pytanie – czy warto iść do dietetyka? – odpowiedź brzmi – warto! Jest on najlepszym specjalistą medycznym w dziedzinie odżywiania. Nie tylko bada żywność, jej pochodzenie, ale jest też ekspertem w temacie zależności farmakoterapii na żywienie. Jest pewnego rodzaju planistą żywienia zachowującym zasady racjonalnej konsumpcji – układa jadłospisy, opracowuje diety i wszystko to ma być zgodne z wiekiem, stanem zdrowia bądź w zależności od stanów chorobowych.
Podstawą do zdrowego, zbilansowanego menu jest zachowana piramida żywieniowa – czyli co jeść aby być zdrowym. Pamiętajmy, że najważniejsze są warzywa, za nimi owoce – powinny stanowić co najmniej połowę naszego dziennego wyżywienia. W dalszej kolejności zalecane w mniejszych ilościach są produkty zbożowe. Następne w kolejności jest mleko ze swoimi przetworami, a za nimi źródła białka z ryb, jaj, mięsa oraz roślin strączkowych. Ostatnie w kolejce są zdrowe tłuszcze np. orzechy. Sprzymierzeńcem naszej piramidy żywieniowej jest woda, zaleca się jej picie co najmniej 1,5 litra dziennie. Sól i cukier należy zastąpić takim substytutem jak zioła. Spożywanie alkoholu też nie jest wskazane.
W dopełnieniu zdrowego stylu życia pomogą nam ćwiczenia sportowe. Większość z nich możemy wykonywać samodzielnie w domu. Począwszy od tych najprostszych, nie wymagających dodatkowego sprzętu. Jednym z nich jest plank – pozycja deska – wyzwanie dla kobiet, które chcą szybko zadbać o płaski brzuch.

http://www.portucale.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDbanie o urodę
Następny artykułOpinie na temat kosmetyków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here