Nici hialuronowe

Nici hialuronowe to nowa metoda odmładzania skóry, która w 2008 roku została opracowana i opatentowana przez dr Monikę Lelonkiewicz. Polega na linijnym podawaniu -wstrzykiwaniu w głąb skóry kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry.
Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje w naszym organizmie pod postacią polisacharydów. Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia tkanek skóry, dzięki swojej możliwości wiązania wody w organizmie. Niestety, w miarę upływu czasu ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się co przyczynia się do powstawania na skórze licznych zmarszczek, a także utraty jej jędrności.
Kwas hialuronowy często używany jest przez szerokie grono lekarzy dermatologów, medycy estetycznej oraz kosmetologów do usuwania zmarszczek na skórze. Ten, który wykorzystywany jest do tego rodzajów zabiegów bardzo mocno zbliżony jest do naszego, naturalnie występującego. Dzięki temu nie zaburza funkcjonowania skóry, całkowicie się z nią integrując oraz zapewniając właściwy przepływ tlenu, związków odżywczych i hormonów. Ponadto kwas hialuronowy wykazuje działanie stymulujące na komórki skóry – fibroblasty, co powoduje większą syntezę własnego kolagenu poprawiając jej jędrność. Dodatkowo usuwa szkodliwe wolne rodniki i nawilża ją.
Zabieg wykorzystujący działanie nici hialuronowych polega na liniowym podawaniu ich w głąb skóry przy użyciu miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Kierunek wprowadzania kwasu hialuronowego odbywa się przy użyciu odpowiedniej techniki. Powinien być on prostopadły do naturalnej linii napięcia skóry zwanych liniami Langera. Zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych można porównać do tworzenia pod warstwą skóry rusztowania podnoszącego obszar twarzy dając efekt liftingu.
Procedura zabiegowa nie jest bolesna dla klienta, ponieważ przed wprowadzeniem kwasu hialuronowego podawany jest środek znieczulający. Podczas zabiegu może być odczuwalne jedynie przesuwanie kaniuli pod powierzchnią skóry.
Głównym celem zabiegu jest uwydatnienie kształtu twarzy oraz wymodelowanie jej profilu. Prawidłowo wykonany działania dwupoziomowo – nawilża skórę poprawiając jej elastyczność i daje efekt liftingu.
Ponadto zabieg umożliwia:
• usuwanie tzw. chomików
• modelowanie owalu twarzy
• wysmuklenie linii podbródka
• korekcję kształtu policzków

Zabieg podawania nici hialuronowych trwa około 20-30 minut. W jego trakcie można podawać również dodatkowe substancje zwiększające napięcie skóry.
Końcowe efekty nici hialuronowych widoczne są po około 3-4 tygodniach. Z kolei te pierwsze zauważalne są już po jednym zabiegu. Skóra nabiera jędrności, zostaje nawilżona i staje się bardziej napięta przez co zmniejszają się zmarszczki. Rezultaty terapii mogą utrzymywać się przez około 1-2 lat (zależne jest to od kondycji skóry).

http://www.twojafanaberia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here