Jak prać ubranka dziecka z alergią?

Kiedy okazuje się, że Twoje dziecko jest alergikiem, wiele aspektów codziennego funkcjonowania wymaga wprowadzenia pewnych zmian. Jednym z nich jest z pewnością pranie — trzeba pamiętać, że różnego rodzaju detergenty mogą uczulać malucha i powodować poważny dyskomfort. Na szczęście na rynku znajdziesz zarówno urządzenia, jak i produkty do prania, stworzone specjalnie z myślą o małych alergikach. Zobacz, po które z nich warto sięgnąć.

Pralka dla alergika — jaki model warto wybrać?

Podczas prania używasz wielu różnych detergentów, które mogą okazać się niebezpieczne dla delikatnej skóry malucha. Dlatego zazwyczaj zaleca się pranie ubrań małego dziecka osobno i stosowanie łagodniejszych środków piorących niż w przypadku prania ubrań dorosłych. Jeżeli Twoja pociecha jest alergikiem, osobne pranie jej rzeczy staje się oczywistością — chyba, że cała rodzina chce cieszyć się odzieżą czyszczoną w delikatniejszy sposób.

W domu, w którym jest dziecko z alergią, z pewnością przyda się dobra pralka z programem antyalergicznym. Taką opcje posiada już obecnie wiele nowoczesnych pralek — pozwala ona na wielokrotne płukanie prania, dzięki czemu można niemal w 100% pozbyć się resztek detergentów. Ciekawym rozwiązaniem może być również pralka parowa. Jej dodatkową zaletą jest minimalizowanie ilości zagnieceń, usuwanie nieprzyjemnych zapachów czy odświeżanie ubrań.

Jeśli zależy Ci na tym, by pranie było nie tylko przyjazne alergikowi, ale również ekonomiczne, poszukaj pralki o wysokiej wydajności, energooszczędnej, ze sprytnymi rozwiązaniami, pomagającymi oszczędzić np. zużycie wody podczas dodatkowego płukania. Niektóre modele posiadają opcję, dzięki której ilość wody dopasowuje się automatycznie do stopnia załadowania bębna.

W jakiej temperaturze prać ubranka

W czym prać ubranka alergika?

Niestety, trudno jednoznacznie określić, jaki płyn czy proszek do prania okaże się optymalny dla Twojego dziecka. Trzeba pamiętać, że bardzo delikatna, alergiczna skóra może zareagować źle nawet na produkty hipoalergiczne — znalezienie odpowiedniego detergentu wymaga więc często wielu prób.

Na pewno jednak stosować się należy do kilku prostych zasad. Po pierwsze, zrezygnuj całkowicie z „dorosłych” proszków, kapsułek i płynów — zwłaszcza tych silnie perfumowanych. Postaw na produkty stworzone z myślą o małych dzieciach. Po drugie, powinny być to produkty hipoalergiczne, posiadające odpowiednie certyfikaty i dostosowane do wieku dziecka. W sprzedaży są też np. orzechy piorące, które zapewniają skuteczne, a jednocześnie w pełni naturalne pranie.

W czym prać ubranka alergika

W jakiej temperaturze prać ubranka?

Część osób stawia w przypadku dzieci na bardzo delikatne pranie, inni z kolei uważają, że najlepszym wyjściem będzie pranie w 90 stopniach Celsjusza. Prawda leży gdzieś po środku.

Jeśli chodzi o pranie w bardzo niskiej temperaturze, to nie zniszczy ono skutecznie wszystkich alergenów i szkodliwych drobnoustrojów. Z kolei zbyt wysoka temperatura może przyczynić się do zniszczenia ubranek, ponieważ wiele z nich wykonanych jest z delikatnych tkanin. Dlatego optymalne wydaje się pranie w temperaturze ok. 60 stopni Celsjusza, a następnie kilkukrotne płukanie (tu temperatura może już być niższa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here