Są dość specyficznym pasmem górskim, które może oczarować i geologów, i przyrodników. Tu miło spędzą czas i pasjonaci historii, i ci, którzy preferują aktywny wypoczynek. Góry Świętokrzyskie to idealne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki, to jednocześnie ciekawe pasmo dla tych, którzy chcą odkrywać piękno tutejszych zabytków. Jakie atrakcje znajdujące się w Górach Świętokrzyskich zasługują na szczególne wyróżnienie?

Góry Świętokrzyskie, kojarzone przede wszystkim z relikwiami Świętego Krzyża znajdującymi się w klasztorze na Łysej Górze, to stosunkowo niewielkie wysokości. Najwyższym szczytem jest tu Łysica, osiągająca wysokość 612 m. n. p.m. Strome stoki, głębokie doliny oraz gołoborza – oto cechy, którymi te stare góry mogą oczarować każdego z nas. Kusi tu również słynna Puszcza Jodłowa oraz piękne lasy bukowe. Spacer po nich to wielka przygoda dla każdego miłośnika przyrody. Góry Świętokrzyskie są też ciekawym obszarem dla miłośników geologii. Zróżnicowana budowa tych gór przyciąga, a ciekawe osady są kolejną atrakcją, która ma istotny wpływ na popularność Gór Świętokrzyskich wśród turystów.

Wycieczki po Górach Świętokrzyskich są dla każdego z nas idealną propozycją. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, historycy i przyrodnicy – tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. A że w Górach Świętokrzyskich czeka na nas świetnie rozwinięta baza noclegowa, zaplanowanie wypoczynku na ich terenie nikomu z nas nie powinno sprawić większych problemów.

http://www.flypolska.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here