Władysławowo to miasto w północnej części województwa pomorskiego, w powiecie puckim. Położone nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką.

Ta piękna miejscowość turystyczna znajduje się w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, co stanowi jeden z walorów turystycznych.

W mieście znajduje się port morski położony nad otwartym morzem z molem dla turystów. Ponadto miasto obfituje w wiele kąpielisk nadmorskich.

Władysławowo jako miejscowość turystyczna zapewnia gościom nie tylko atrakcje związane z morzem, lecz również wiele innych. Jednym z nich jest Lunapark Sowiński. Gdzie istnieje możliwość skorzystania z kolei i wybrania się na przejażdżkę „ciuchcią” na trasie Władysławowo – Jastrzębia Góra.

Ta miejscowość turystyczna oferuje również atrakcje dla dzieci, np. Ocean Park, w którym nasze pociechy mogą zobaczyć eksponaty większości ssaków morskich, prezentowane w odpowiedniej skali.

Pasjonaci sportu mogą przejść się deptakiem Aleją Gwiazd Sportu, gdzie znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami największych sportowców polskich. Aleją gwiazd można dojść aż nad morze.

Nie lada atrakcją, którą oferuje swoim gościom ta miejscowość turystyczna jest coroczny Letni Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Gdzie wykonawcami są wokaliści i zespoły z całego świata.

Warto również wspomnieć, o licznych zabytkach związanych z morzem i nie tylko, a które warto zobaczyć podczas pobytu we Władysławowie.

www.oltur.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here