W czym prać ubranka dla dzieci?

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i łatwo ją podrażnić, dlatego dziecięce ubranka powinny być prane w specjalnie do tego przeznaczonych hipoalergicznych preparatach. Proszki i płyny, które powstały z myślą o delikatnej skórze malucha nie posiadają drażniących substancji, jak: sztuczne barwniki, wybielacze i można ich używać już od pierwszych dni życia dziecka.

Jaki proszek do prania wybrać?

Dziecięce ubranka najlepiej prać w specjalnie do tego stworzonych preparatach. Produkty marki Jelp – hipoalergiczne płyny i proszki powstały w trosce o delikatną skórę malucha. Nie zawierają one w sobie składników drażniących, takich jak: sztuczne barwniki, wybielacze, substancje zapachowe czy fosforany. Markowe preparaty nadają dziecięcym ubrankom odpowiednią miękkość, dlatego nie ma potrzeby stosowania dodatkowo płynu do płukania. Specjalistyczne, hipoalergiczne proszki i płyny sprawdzają się do prania bielizny i odzieży z lnu, bawełny, a nawet tworzyw sztucznych czy mieszanych.

Jak prać dziecięce ubranka?

Odzież dziecięcą, zwłaszcza noworodków i niemowlaków należy prać oddzielnie i nie łączyć ich z ubraniami pozostałych domowników. Istotna jest również temperatura prania. Niektóre pralki posiadają specjalny program do prania dziecięcych ubranek. Optymalna temperatura wynosi 90 stopni Celsjusza, ale im starsze dziecko, można ją zmniejszyć do 60 stopni. Wybierając indywidualnie parametry prania, warto również ustawić dodatkowe płukanie, aby mieć pewność, że środki czystości dobrze wypłukały się z ubrań.

W najwyższej temperaturze, niezależnie od wieku malucha, powinny być prane flanelowe i tetrowe pieluchy. One brudzą się najbardziej, a powstałe na nich plamy są często bardzo trudne do usunięcia.

W przypadku, gdy ubranko zabrudzi się na skutek ulania, wymiocin czy przeciekania pieluszki, nie należy go od razu wrzucać do pralki z pozostałą odzieżą. Wystarczy najpierw je opłukać dużą ilością ciepłej wody, aby pozbyć się większej ilości pozostałości zabrudzenia.

Ile proszku do prania użyć?

Dozowanie środków piorących jest bardzo ważne. Zbyt duża ilość preparatu może nie zostać w pełni wypłukana z ubranek, co może powodować reakcje alergiczne u dziecka. Należy przestrzegać zaleceń producenta proszku czy płynu do prania i stosować go w ilości, jaka podana jest na opakowaniu. Aby zminimalizować ryzyko dodania zbyt dużej ilości środka piorącego, można zakupić nowoczesną pralkę z wbudowanym antyalergicznym programem, który jest gwarancją idealnego wypłukania zastosowanego detergentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here