W kolorowym świecie bielizny damskiej – co wybrać, żeby czuć się jak w drugiej skórze ?

0
2500

Mało kto wie, że pierwsze, prowizoryczne biustonosze powstawały już w starożytnej Sparcie. Służyły sportsmenkom, które podczas aktywności fizycznej potrzebowały czegoś, co utrzyma piersi w ryzach. Choć od tego czasu minęło już ponad 2000 lat, producenci wciąż prześcigają się we wprowadzaniu innowacji. My zaś zastanawiamy się, co wybrać, żeby połączyć wygodę z kobiecością. Wchodząc do sklepu z bielizną damską czy odwiedzając stronę www jesteśmy oczarowane wzorami i kolorami, z których prawie każdy wydaje się być idealny.

W dzisiejszych czasach można połączyć seksowny wygląd komfortem noszenia bielizny. Wystarczy dobrać odpowiedni model , który będzie pasował do naszej sylwetki i wielkości piersi.

Damskie dylematy czyli wybieramy bieliznę idealną

Przeglądając rynek damskiej bielizny, musimy przede wszystkim zastanowić się, czego od niej oczekujemy. Kolejnym krokiem będzie spojrzenie w lustro i oszacowanie wielkości piersi. Trzeci etap to zabawa z miarą. Zmierzmy obwód w biuście i pod nim. Większość producentów podaje rozmiarówkę w odniesieniu do tych parametrów. Warto pamiętać o tym, że paski od staników są elastyczne i po praniu mogą się rozciągnąć. Przymierzając miejmy na uwadze to, żeby zapiąć biustonosz w najszerszym miejscu obwodu. Nie bójmy się również dużych rozmiarów miseczek. Praktycznie wszyscy europejscy producenci bielizny damskiej tworzą ją tak, żeby ich wielkość była proporcjonalna do obwodu pod biustem. Dlatego możemy być pewne, że 65E będzie dużo mniejszym stanikiem niż 85E. W pierwszym odnajdzie się bardzo szczupła dziewczyna ze średnią wielkością piersi, drugi zaś będzie odpowiedni dla kobiet o szerszych kształtach z dużym biustem.

Przed zakupem bielizny, warto również zwrócić uwagę na rodzaj stanika. W zależności od kształtu i wielkości biustu, dostosowujemy model tak, aby piersi wyglądały jak najlepiej. Jeśli masz średniej wielkości piersi, możesz wybierać spośród niemalże wszystkich modeli. Przy dużym biuście nie musimy odmawiać sobie seksapealu. Żeby jednak wyglądać seksownie, warto byśmy pamiętały o dwóch zasadach. Większe piersi podziękują nam za szerokie ramiączka i bardziej zabudowany model bielizny. Jeśli mamy przeciwny problem, najlepszym rozwiązaniem będą dla nas push-upy. Nie chodzi jednak o to, żeby pozostawiać pustą przestrzeń między ciałem a bielizną. Musimy dobrać właściwą wkładkę, żeby układała się odpowiednio do naszej anatomii . Odrębną kategorię stanowią staniki sportowe. Przy intensywnym wysiłku fizycznym lepiej nie korzystać z takich samych, jakie nosimy na co dzień. Biust powinien być „wygodnie opakowany” tak, by nie był ani ściśnięty ani zbyt luźny. Jeśli uda nam się upolować oddychającą tkaninę, z pewnością komfort ćwiczeń będzie jeszcze większy.

Bielizna to nie tylko staniki – czym sugerować się dobierając majki?

W sklepach na działach damskich, a zwłaszcza tych w których występuje bielizna damska znajdziemy mnóstwo majtek w bardzo różnych fasonach. Nie jest prawdą, że powinnyśmy dobierać fason do figury. Stringi, figi czy bokserki może nosić każda z nas. Pamiętajmy jednak, żeby nie próbować zakładać za małej bielizny tylko dlatego, że wydaje nam się, że nosimy określony rozmiar. Niezależnie od typu zawsze źle będą leżały majtki, które są za małe i wrzynają się, podkreślając niedoskonałości figury.

W doborze mogą pomóc nam sklepy internetowe. Znajdziemy tam dużo więcej modeli i kolorów niż w punktach tradycyjnych. Co więcej, udostępniają one szczegółowe tabele z wymiarami. Wystarczy centymetr i możemy być pewne, że majtki będą odpowiednie do naszej figury. Przykładem dobrze prowadzonego sklepu internetowego z bielizną damską Telimena.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here