Na temat problemów zdrowotnych w populacji niewiele się niestety mówi, jeśli chodzi o udzielenie konkretnych i rzeczowych porad odnośnie profilaktyki i leczenia. Ludzie bardzo często niewiedza, co znaczy modyfikacja diety, co oznacza leczenie farmakologiczne i zabiegowe. Problemów może być cała masa i warto znać symptomatologię i ścieżkę postępowania w elementarnych sprawach zdrowotnych.

Szmery w sercu u dorosłego – kiedy mogą być groźne?

Jeśli chodzi o szmery sercowe, to warto nadmienić najczęstsze przyczyny nabytych szmerów sercowych. Najogólniej rzecz mówiąc, to większość szmerów to szmery skurczowe w polu osłuchiwania zastawki aortalnej. Szmery te świadczą o występowaniu stenozy aortalnej, czyli zwężenia drogi odpływu z serca. Jest to zaburzenie mogące dawać objawy niewydolności serca, utraty przytomności oraz ogólne osłabienie. Ciężka stenoza jest wskazaniem do operacji kardiochirurgicznej lub procedury wewnątrznaczyniowej, jak choćby TAVI.

Ważna jest dieta.

Bardzo istotne jest rzetelne podejście do kwestii dietetycznych. Zwrócić trzeba uwagę na takie składniki żywieniowe, które są dostępne w sklepach i mają pozytywne działanie. Komosa ryżowa – właściwości odżywcze i zdrowotne są bardzo dobrze poznane. Stosowana jest w prewencji chorób serca i zaburzeń płciowych. W tym w zaburzeniach erekcji.

Zaburzenia erekcji – jakiego lekarza wybrać?

Wszystko zależy od etiologii zaburzeń. Pierwszorzędowymi specjalistami powinni być rzecz jasna urolodzy oraz seksuolodzy. Czasami konieczna jest konsultacja psychiatryczna.

http://www.darmoland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here