Naszyjnik z pereł
Fot: Unsplash by Scott-Webb

Perłowe naszyjniki to biżuteria, która nigdy nie wyjdzie z mody. Nosiły je światowe gwiazdy takie jak Coco Chanel, Audrey Hepburn, czy Michelle Obama. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie są ceny i rodzaje pereł, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Perły hodowlane czy naturalne?

Perły naturalne zostały wyparte przez te hodowlane pod koniec XVIII wieku, kiedy to w Japonii uzyskano patent na ich hodowlę. Spowodowało to wzrost dostępności pereł hodowlanych, który rósł z roku na rok. W 1926 roku Międzynarodowy Kongres Jubilerów zrównał perły hodowlane z perłami naturalnymi – oznaczało to, że perły hodowlane stały się równie cenione i respektowane jak perły naturalne. Ze względu na utrudnienia związane z połowem pereł w dzisiejszych czasach możemy spotkać w sklepach jubilerskich wyłącznie perły hodowlane. Perły naturalne możemy znaleźć jedynie na luksusowych aukcjach domów aukcyjnych, których ceny przyprawiają o zawrót głowy.

Perły Chanel – kultowy naszyjnik

Coco Chanel kochała perły i to ona wylansowała te naszyjniki, które na stałe wpisały się w podstawę paryskiego stylu. Mawiała, że każda kobieta na świecie „potrzebuje niezliczonej liczby pereł” w swoim życiu. Perły kojarzą się z delikatnością i elegancją. Pasują do szlachetnych materiałów i podkreślają delikatność kobiecej urody. Takie naszyniki budzą zachwyt. Coco wylansowała sztuczną biżuterię na początku lat dwudziestych XX wieku. Klimat tamtejszych czasów możemy poczuć oglądając film „Wielki Gatsby” w którym kobiety kolekcjonowały w swoich szkatułkach sznury pereł, zestawiając je z czarnymi eleganckimi sukienkami i krótkimi fryzurami. Coco Chanel spopularyzowała modę na sztuczne perły, dzięki czemu mogą je nosić wszystkie kobiety, bez względu na zasobność portfela.

Naszyjnik perły
fot. Unsplash by Kiyana

Naszyjnik z pereł – jakie są ich rodzaje?

Perły pasują wszystkim kobietom, niezależnie od tego czy są młode czy w starszym wieku. W każdym przypadku naszyjnik z pereł dodaje szyku i elegancji. Wśród rodzajów pereł możemy wyróżnić te w odcieniach bieli nazywane white lub silver overtone. Są one najbardziej popularne i najchętniej kupowane. Drugim rodzajem koloru pereł jest champagne, czyli kolor szampana, wpadający lekko w złote tony. Taką samą popularnością cieszą się takie kolory jak różany (rose), kremowy (cream), brzoskwiniowy (peach), czy srebrny (silver). Wybór koloru zależy wyłącznie od preferencji i upodobań klientek, które na różnorodność wariantów nie mogą narzekać.

Perły – jak je nosić?

Naturalne perły najlepiej łączyć z ubraniami klasycznymi. Naszyjnik z pereł idealnie podkreśli każdy biznesowy look. Krótki naszyjnik taki jak na stronie https://esclusiva.pl/Naszyjniki-z-perel  można połączyć z białą koszulą,  żakietem i spódnicą. W wersji codziennej, elegancką biżuterię warto połączyć z kardiganem i cygaretkami. Na wieczorną randkę sprawdzi się duet: perły zestawione z małą, czarną sukienką i żakietem oraz szpilkami. Perły wyglądają perfekcyjnie w towarzystwie stylizacji w stylu retro i czerwonej szminki. Perły tak naprawdę pasują  dla każdego, jednak ich wielkość, kolor i kształt powinny być dobierane indywidualnie do okazji, typu urody oraz danego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here