Najlepsze akcesoria do golenia

Mężczyźni coraz większą wagę przywiązują do wyglądu. Kosmetyki, zabiegi pielęgnacyjne czy medycyna estetyczna przestały być domeną kobiet. Panowie zdali sobie sprawę, że mężczyzna atrakcyjny, to mężczyzna zadbany. Co powinna zawierać męska kosmetyczka? Oto kilka akcesoriów niezbędnych w męskiej kosmetyczce.

Męski rytuał pielęgnacyjny

Golenie to codzienny rytuał pielęgnacyjny wielu mężczyzn. Perfekcyjnie ogolona twarz oznacza elegancję, dodaje pewności siebie i podnosi atrakcyjność. Jakie akcesoria do golenia wybrać, by pielęgnacja twarzy była szybka i przyjemna?

Zadbaj o skórę

Sekret skutecznego golenia to odpowiednio przygotowana skóra. Wrastające włoski, pieczenie czy podrażnienia to efekt suchej skóry. Jeżeli chcesz uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, koniecznie przed goleniem połóż na skórę preparat nawilżający. Kremy, olejki, talki czy toniki, przygotują twoją skórę do pozbycia się włosów, zmiękczą zarost i sprawią, że ich usuwanie będzie przyjemne i bezbolesne.

Brzytwa czy maszynka do golenia?

Skóra przygotowana? Czeka Cię jeszcze jeden bardzo ważny wybór – brzytwa czy maszynka do golenia. Oba urządzenia służą do usuwania zarostu i mają swoje wady i zalety.

Brzytwa to jedno z najstarszych narzędzi do usuwania zarostu. Golenie brzytwą jest bardziej precyzyjne i przyjazne dla skóry. Używanie brzytwy spowalnia odrost włosków i zapobiega ich wrastaniu. Z drugiej strony, do golenia się brzytwą potrzeba wprawy i precyzji. Przy pierwszych użyciach przygotuj się na możliwe skaleczenia.

Maszynka do golenia to najpopularniejszy wybór Polaków. Zapewnia trochę mniejszą precyzję niż brzytwa, a po jej użyciu skóra jest bardziej podrażniona i narażona na wrastanie włosków.

Golarka elektryczna to alternatywa dla osób, które nie lubią się zacinać. O skaleczenie się golarką jest bardzo trudno. Czas golenia jest znacznie krótszy niż wtedy, gdy pielęgnacja jest wykonywana przy pomocy maszynki czy brzytwy. Jednakże golenie golarką jest mniej precyzyjne.

Golenie to codzienny rytuał, dlatego przy wyborze sprzętu nie należy oszczędzać. Postaw więc na profesjonalne marki, takie jak Remington czy Feather, które zostały obdarzone zaufaniem przez wielu klientów.

Co na twarz?

Zmiękczenie zarostu pozwala cieszyć się precyzyjnym goleniem, lepszym nawilżeniem skóry oraz zapobiega wrastaniu włosów. Produktów do zmiękczania jest wiele. Najpopularniejsze to: kremy, pianki, żele i mydła. Preparaty te zmiękczają skórę, nawilżają twarz, minimalizują ryzyko zacięcia, a przede wszystkim zawierają w swoim składzie komponenty działające łagodząco na naskórek.

Jakie akcesoria do golenia wybrać?

Rytuał golenia wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego warto zadbać o estetyczne akcesoria. Jeżeli preferujesz golenie brzytwą lub maszynką, na pewno przyda Ci się stojak na pędzle i maszynkę. Dobrym pomysłem jest też zakupienie miski, która ułatwi dokładne wymieszanie kremu. Niezbędnym elementem każdego golenia jest oczywiście ręcznik. Najlepiej, jeśli jest miękki i delikatny, by dodatkowo nie podrażniał skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here