Odpowiednia polisa ma życie daje nam pewność, że nawet w przypadku naszej nagłej śmierci nasza rodzina będzie finansowo zabezpieczona. Na rynku możemy znaleźć wiele ofert ubezpieczycieli, czym kierować się przy wyborze najlepszej?
Wybór polisy to duża odpowiedzialność. Powinien on zostać poprzedzony rzetelnymi i sumiennymi poszukiwaniami, aby mieć absolutną pewność, że w razie nieszczęścia nasza rodzina otrzyma odpowiednie odszkodowanie.
Polisa na życie umożliwia w dużej mierze dostosowanie jej warunków do naszych wymagań. Najbardziej klasyczny wariant ubezpieczenia na życie uwzględnia wypłatę świadczenia w razie śmierci ubezpieczonego, ale może zostać także poszerzona o możliwość wypłaty odszkodowania także w przypadku poważnej choroby lub kalectwa.
Główna zasada w wyborze polisy to chłodna głowa. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka wydaje nam się atrakcyjna nie należy się błyskawicznie decydować ja jej zakupienie. Warto ją porównać z innymi dostępnymi na rynku.
Każdy przypadek jest inny, na wysokość składki wpływ ma wiele aspektów: wiek, stan zdrowia czy tryb życia. Stawki nie są uniwersalne, często zdarza się tak, że ta sama osoba u różnych ubezpieczycieli dostanie oferty diametralnie się od siebie różniące. Konkretów warto poszukać w internecie, a najlepiej wybrać się do agentów, którzy najlepiej przedstawią nam możliwości.
Przed wyborem polisy ustalmy kwotę, na którą chcemy ubezpieczyć rodzinę. W przypadku dzieci i kredytu lepiej zdecydować się na większą kwotę. Jeśli nasze dzieci są już na swoim, a my nie mamy nad głową żadnych zobowiązań można kosztem niższych składek ubezpieczyć się na niższą kwotę. Przed podpisaniem umowy oczywiście przeczytajmy ją dokładnie tak, aby dokładnie znać sytuacje, w których odszkodowanie nie zostanie wypłacone.

http://www.bankowe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here