Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek do stylizacji w słoneczne dni, ale i ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Producenci okularów obecnie oferują swoim klientom oprawki w przeróżnych kolorach, kształtach oraz wielkościach, dlatego każdy jest w stanie odnaleźć coś dla siebie. Wybierając okulary przeciwsłoneczne, należy w pierwszej kolejności skupić się na tym, czy zawierają one specjalne filtry, które chronią wzrok przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem – dla kogo?

Okulary przeciwsłoneczne damskie oraz męskie wyposażone w ochronny filtr UV potrzebne są każdemu, zwłaszcza w słoneczne dni. O ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych powinny szczególnie zadbać osoby, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, np. Sportowcy, kierowcy czy ludzie przyjmujący na co dzień leki i suplementy diety zwiększające wrażliwość na promienie UV. Nadmierna ekspozycja na słońce, bez odpowiedniej ochrony oczu, może powodować bowiem podrażnienia i zaczerwienienia powierzchni gałki ocznej, a nawet prowadzić do chorób siatkówki jak na przykład zwyrodnienie plamki żółtej.

Okulary z filtrem na co dzień

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem powinno się zakładać nie tylko jako modny dodatek na plażę, ale również na co dzień, np. w czasie spaceru po parku czy wyjścia do sklepu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie przyciemniane szkła okularowe zapewniają pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie ich od sprawdzonych producentów. Okulary przeciwsłoneczne, które całkowicie blokują promienie UVA i UVB oznaczone są symbolem UV 400.

Okulary z filtrem polaryzacyjnym

Okulary z filtrem polaryzacyjnych usuwają zbędne odblaski, jakie pojawiają się w wyniku ekspozycji na bardzo ostre i oślepiające promienie słońca. Z tego względu są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu i lubią różnego rodzaju sporty, jakie tak: żeglarstwo, narciarstwo, czy jazdę na rowerze. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją sprawdzają się także u kierowców, którzy prowadząc auto, niejednokrotnie narażeni się na oślepiający blask słońca, który przeszkadza w komfortowej jeździe.

Okulary z filtrem fotochromowym

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem fotochromowym wyposażone są w specjalne soczewki, które dostosowują swoje zabarwienie do nasłonecznienia. Szkła robią się ciemne, gdy wychodzi się na ostre słońce, z kolei jaśnieją po wejściu do ciemniejszych pomieszczeń. Okulary z fotochromem są często stosowanie u osób, które wymagają jednocześnie ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, jak i korekcji wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here