Ciąża to szczególny czas nie tylko dla matki, ale i dla całej rodziny. 7. tydzień ciąży to czas, gdy zarodek podwaja swoją wielkość, ze wzrostem głowy powstaje narząd gardłowy. Na twarzy widać już zaczątki oczu, nosa oraz ust. Zarodek ma już wykształcone podstawowe strefy mózgu, pojawiły się również zalążki rączek i nóżek. Nie zapominaj o przyjmowaniu witamin, gdyż pierwsze trzy miesiące ciąży są kluczowe dla dalszego rozwoju dziecka, co nie znaczy, że później można o siebie dbać mniej. Najczęstszymi objawami jest ból podbrzusza spowodowany wzrostem macicy, zwiększa się również wydzielanie śliny, co prowadzi do nudności.
Szczepionka przeciw wirusowi polio – co warto wiedzieć? Choroba polio, a dokładniej Choroba Heinego – Medina jest to ostre porażenie dziecięce lub ostra wirusowa choroba zakaźna. Może ona przebiegać zupełnie bezobjawowo, a może też ujawnić się jako ostry paraliż ciała. Najgorszymi konsekwencjami są kalectwo oraz nawet śmierć. Wirus polio przenosi się drogą wziewną lub pokarmową. W naszym kraju szczepionka przeciw wirusowi polio jest obowiązkowa i wykonuje się ją domięśniowo w 3.- 4. miesiącu życia dziecka. Druga, jak i trzecia dawka podaje się dziecku doustnie. Należy pamiętać o tym, że jedna dawka szczepionki chroni dziecko na 10 lat. Obecnie jest to najskuteczniejsza metoda w zwalczaniu choroby Heinego – Medina.
Jak skutecznie wyleczyć kaszel krtaniowy domowymi sposobami? Najlepsze metody to inhalacja z soli fizjologicznej, jak i chłodne powietrze. Trzeba się nawadniać, przyjmować dużo płynów.

http://www.gadzinowski.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBól nerek
Następny artykułO paprykach i jeździe na rowerze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here