Osoby zadłużone częstokroć zagrożone procedurą egzekucyjną usilnie poszukują sposobu pożyczenia środków, aby spłacić posiadane względem wierzycieli zadłużenia. Kredyt oddłużeniowy jest dość częstym obiektem poszukiwań. Oczywiście najczęściej trafiają na kredyt konsolidacyjny, którego nie mają szans otrzymać, gdyż nie jest on udzielany na spłatę długów. Jego celem jest konsolidacja zobowiązań bankowych i to do tego terminowo regulowanych.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Jest on produktem bankowym, który znamy jako kredyt konsolidacyjny. Jest on przeznaczony na spłatę innych droższych pożyczek i kredytów. Mylenie go z usługą oddłużania jest błędem, dlatego że jest to kredyt, którym łączy się w jedno zobowiązanie wszystkie zobowiązania, które posiadamy. Jednakże jest jedno zastrzeżenie, że nie mogą to być zobowiązania przeterminowane, czyli spłacane nieregularnie, z opóźnieniami. Ewentualne poślizgi w płatnościach rat kredytów, które chcemy konsolidować, nie mogą przekraczać 30 dni. Oprócz tego, by skorzystać z dobrodziejstw konsolidacji, musimy posiadać odpowiednią wiarygodność i zdolność kredytową, a tego z reguły dłużnikom brakuje. Kredyt oddłużeniowy nie jest dostępny również dla osób figurujących w BIK, który jest w tym wypadku wnikliwie sprawdzany.

Jak unikać spirali długów?

Żeby unikać spirali długów i nie wpaść w pułapkę kredytową trzeba analizować swoją sytuację finansową. W zależności od jej stanu należy podejmować odpowiednie działania. Wszystkim osobom, które dosyć punktualnie spłacają kredyty i nie mają opóźnień w spłatach ponad 30 dni, zaleca się zwrócenie do banku lub jednego z konsultantów finansowych. Dobiorą oni stosowną propozycję i skonsolidujesz kredyty na dobrych warunkach. Jest dużo ciekawych ofert bankowych, które udostępniają konsolidację, trzeba tylko w odpowiednim czasie z nich skorzystać.

http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here