sposoby na stres

Stres w większym lub mniejszym stopniu dotyka każdego. Może to być efekt przeciążenia w pracy albo nadmiaru obowiązków, ale też silne przeżycia w życiu osobistym. Na co dzień musimy walczyć z objawami i konsekwencjami stresu. Jak sobie z nim radzić? Jest kilka skutecznych sposobów – poniżej przypominamy wybrane z nich.

Relaksująca kąpiel w domowym SPA

Można tak zaprojektować łazienkę, by móc przygotować sobie szybkie SPA domowe. Wystarczy, że w salonie kąpielowym stanie wanna prostokątna, narożna, okrągła lub wolnostojąca. Kąpiel z olejkami eterycznymi jest relaksująca i odstresowująca, szybko pomoże odzyskać siły i dobre samopoczucie, a także doskonale odpręży.

Za wyjątkowo komfortową uchodzi duża i wygodna wanna akrylowa, bo ma dobre właściwości izolacyjne, poza tym akryl jest ciepły i przyjemny dla skóry. To popularne i chętnie wybierane modele zarówno do łazienek w mieszkaniach, jak i w domach. Dodatkowo można zapalić świece zapachowe albo wybrać ulubione olejki eteryczne, by dodatkowo zadbać o odprężenie i ucztę dla zmysłów.

Nieocenione właściwości snu

Należy też pamiętać, że właściwości prozdrowotne ma sen. Każdy z nas powinien spokojnie przesypiać około 6-8 godzin, warto też stosować drzemki w ciągu dnia, jeśli czujemy zmęczenie. Bardzo ważna jest także jakość snu. To prosty, a bardzo skuteczny sposób, by zregenerować się i odzyskać siły.

Wcześniej warto wziąć też gorącą kąpiel – wanna akrylowa lub inna to odpowiednie miejsce na odstresowujący rytuał. Liczy się nie tylko długość, ale też głębokość snu – zdrowy sen jest korzystny dla naszego samopoczucia oraz dla pracy mózgu.

Masaże i wybrane zabiegi z zakresu pielęgnacji

Masaże oraz różne zabiegi pielęgnacyjne to kolejny sposób na walkę ze stresem i zmęczeniem. Pozwalają się zrelaksować i zadbać dodatkowo również o ciało, co w przypadku każdej kobiety wpływa korzystnie również na samopoczucie. Proste zabiegi można wykonać samodzielnie w domu, na przykład po kąpieli w wannie narożnej. Na zabiegi specjalistyczne należy umówić się do kosmetyczki albo wyjechać na dzień lub dwa do SPA.

Aktywność fizyczna, czyli pamiętaj o sporcie

Korzystnie na pracę mózgu, umiejętność koncentracji i samopoczucie wpływają też ćwiczenia. Może to być bieganie, jazda na rowerze, aerobik, joga lub inna aktywność fizyczna. Warto nauczyć się też poprawnie wykonywać ćwiczenia, gdyż świetnie dotleniają. Weź pod uwagę, że najlepsze efekty gwarantuje aktywność na świeżym powietrzu, dlatego wybierz jazdę na rolkach w terenie zamiast na rowerku stacjonarnym w klubie fitness.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here