Jak dobrze wybrać portfel?
Zdjęcie: Adobe, 160573399, fotofabrika

Podobno mężczyźni nie zwracają uwagi na estetykę. Podobno funkcjonalność jest dla nich ważniejsza niż styl. Podobno nie rozróżniają kolorów, a podstawowe kryteria ich wyborów to cena i wygoda. Czy jednak na pewno? Zapewne niejedna z Pań podczas obdarowywania swego partnera prezentem zauważyła w jego oku charakterystyczny błysk. Czasami zdradza on aprobatę, a niekiedy pomimo słów podziękowań i uśmiechu od razu wiemy, że podarunek wyląduje gdzieś na dnie szuflady. Jak zatem dokonać właściwego wyboru?

Portfel jako prezent?

Zacznijmy od tego, że portfel to zawsze dobry pomysł na prezent. Używa go każdy z nas, towarzyszy nam na co dzień, codziennie też mamy go kilka razy w dłoniach. Nawet jeśli tego nie zauważamy, to jest jednym z najbardziej osobistych przedmiotów. Poza podstawową funkcją, czyli przechowywaniem banknotów i kart płatniczych, służy też jako etui dla ważnych dokumentów. Nierzadko gromadzi również przedmioty dużo bardziej osobiste, na przykład zdjęcia rodziny i innych najbliższych osób. Z racji częstego używania ulega naturalnemu zużyciu, traci fason, a jednak trudno się z nim rozstać.

Nowy portfel to podarunek, który może nie zaskoczy obdarowanego, ale z pewnością sprawi mu radość. Jest prezentem bezpiecznym, a dzięki szerokiemu wyborowi wzorów i modeli łatwo dobrać taki, który będzie zgodny ze stylem i preferencjami przyszłego właściciela. Osoby młode zapewne będą wolały nowoczesne formy, często połączone ze śmiałą kolorystyką czy wykorzystaniem nietypowych materiałów. W upodobania starszych trafiają klasyczne modele o stonowanej, uniwersalnej kolorystyce. W tym wypadku podstawowym materiałem jest skóra, a dominujące kolory to czerń i brąz.

Funkcjonalność i styl – gdzie znaleźć?

Przeglądając oferty, warto się zastanowić, w jaki sposób portfel będzie wykorzystywany. Inne wymagania będzie miała osoba, która zazwyczaj nosi go w tylnej kieszeni spodni, a inne ta, dla którego priorytetem jest elegancja i dyskrecja.

Wybór rynkowy jest duży. Bez trudu można znaleźć zarówno filigranowe portfele podkówki, jak i zdecydowanie większe, wyposażone w szereg przegródek i schowków. Znajdzie się też coś dla osób troszczących się o bezpieczeństwo – to dla nich powstały modele wyposażone w zabezpieczenie RFID, zapobiegające nieautoryzowanemu odczytowi zbliżeniowych kart bankowych.

Najważniejszym kryterium podczas wyboru zawsze powinna być jakość. Warto zwrócić uwagę na portfel Wittchen. Polski producent kładzie wyjątkowy nacisk na wykorzystanie najlepszych materiałów oraz wzornictwo najwyższej klasy. Jego produkty poza cechami użytkowymi charakteryzuje elegancki i niepowtarzalny styl. Taki dobór cech czyni z portfela wartościowy dodatek, który z pewnością ucieszy każdego estetę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here