dieta kopenhaska

Chociaż dieta kopenhaska to zwłaszcza skuteczny lekarstwo na spalenie tłuszczu i utratę zbędnych kilogramów, to natomiast nie wszyscy mogą wykorzystywać dietę kopenhaską. Dieta kopenhaska nie jest polecana osobom, które są niską motywację i problemy z wypełnianiem przykazań dietetycznych, bo w ich przypadku starania nie przyniosą spodziewanych rezultatów, a tylko efekt jo-jo. Dieta kopenhaska trwa 13 dni i wymaga dokładnego przestrzegania jadłospisu. W przeciwnym razie dietę kopenhaską należy przerwać i powrócić do niej po trzech miesiącach.

Dieta kopenhaska – zasady

Dieta kopenhaska gwarantuje skuteczne odchudzanie, pod warunkiem że będziemy ściśle przestrzegać jadłospisu i zajmować się do podstawowych zasad. Jak przekonują twórcy kuracji kopenhaskiej, tylko rygorystyczne przestrzeganie wyznaczonych reguł może przynieść dobre wyniki, więc sięgnięcie po niedozwolone artykuły, jak słodycze czy alkohol, jest dobre z przerwaniem kuracji, która w założeniu ma pomóc zrzucić od 4 do chociażby 8 kg. Odchudzająca dieta trzynastodniowa jest przeznaczona dla osób w całości zdrowych – przed rozpoczęciem kuracji kopenhaskiej zajmuje się konsultację lekarską. Menu diety kopenhaskiej zostało opracowane przede wszystkim z informacją o tych, którzy zmagają się z otyłością i w dosyć niedługim czasie chcą zredukować masę ciała, a też są bardzo zmotywowani oraz łatwi do wyrzeczeń. Przeciwwskania kuracji kopenhaskiej dotyczą przede wszystkim osób borykających się z kłopotami żołądkowymi, chorymi na nerki, a także tychże, które pracują fizycznie – drastyczne ograniczenie przyjmowanych kalorii może kojarzyć się ze spadkiem sprawności i efektywności.

Jadłospis diety kopenhaskiej - jak powinien wyglądać

Dieta kopenhaska – zalety

Podstawowa zaleta kuracji kopenhaskiej to możliwość szybkiego zrzucenia stosunkowo dużej liczby kilogramów w krótkim czasie. Osoby praktykujące dietę kopenhaską cenią sobie oraz jej nieskomplikowane zasady i jadłospis. Zdaniem wielu dieta kopenhaska korzystnie wpływa te na naszą motywację do dalszej pracy nad sylwetką. Obserwując zadowalające wyniki kuracji kopenhaskiej, jesteśmy się także bardziej zdeterminowani do dalszych działań na rzecz szczupłego ciała.

Dieta kopenhaska – wady

Jednak, choć kontrowersyjna dieta kopenhaska uchodzi za skuteczną, jej choroby w wielu przypadkach potrafią niestety przewyższyć jej atuty. Podstawowym zarzutem stawianym diecie kopenhaskiej jest drastyczne ograniczenie przyjmowanych elementów odżywczych. Składa się, że w przypadku dorosłego człowieka dzienne zapotrzebowanie na energię waha się w granicach 2000 kcal. Natomiast w trakcie kuracji kopenhaskiej przyjmujemy ich średnio blisko 800 dziennie. Zamienniki w jadłospisie kuracji kopenhaskiej mają podobną kaloryczność. W takich realiach organizm nie ma zdolności pozbycia się tkanki tłuszczowej. Obserwowany w czasie kuracji kopenhaskiej spadek wagi składa się przede każdym z ubytkiem wody oraz tkanki mięśniowej. Takie działania upośledzają naszą przemianę materii, która po zakończeniu kuracji stoi się rozregulowana. Efekt jojo w diecie kopenhaskiej rozczarowuje wielu jej zwolenników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here