Czy warto nauczyć się obsługi komputera?

W ostatnich latach zaobserwować można gwałtowny postęp technologiczny. Jeśli chcesz znaleźć dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę to niestety musisz dobrze znać obsługę komputera. To właśnie dlatego wiele osób po pięćdziesiątym roku życia decyduje się na zakup kursu komputerowego. Warto wiedzieć, że kursy komputerowe są organizowane na różnych poziomach nauczania. Niestety wiele osób w podeszłym wieku nie ma nawet pojęcia co to jest komputer i jak się w ogóle uruchamia. Dla takich osób wskazane jest wykupienie kursu dla początkujących laików, gdzie dowiedzą się jak uruchomić komputer, co to jest plik, folder, jak pisać na klawiaturze i rysować w paincie.
Wiele osób początkujących szybko zraża się i dochodzi do wniosku, że nauka obsługi komputera jest dla nich zbyt skomplikowana. Ich pisanie na klawiaturze można porównać do prędkości ślimaka, a z trudem napisany tekst po wydrukowaniu nie wygląda zbyt estetycznie. Takie osoby nie wiedzą jeszcze co to jest akapit i do czego służą tabulatory. Początki z komputerem potrafią być trudne, jednak szybko można zauważyć, że jest to intuicyjna maszyna i ciężko w niej coś zepsuć.
Jeśli wybierasz się na kurs obsługi komputera to radzimy zainwestować i zakupić prosty komputer do domu – może być nawet używany, gdyż do początkowej nauki nie potrzebujesz drogich podzespołów. Wiedzę nabytą na kursie warto utrwalać w domu. Jeśli zaznajomisz się z internetem to dalej będzie już z górki. W sieci można znaleźć masę darmowych poradników dla początkujących.

http://www.colorowo.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo na afty?
Następny artykułCo kupić na 18- nastkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here