Bio produkty

Myśląc o diecie często zastanawiamy się na czym ona polega, czy to tylko sposób na ukaranie siebie za przyjemności przeszłości? Może idealny sposób na wydanie góry pieniędzy? W rzeczywistości jest to coś całkiem innego, a skoro o wydawaniu pieniędzy mowa, to bio produkty muszą znaleźć się na liście poruszonych tematów.
Bio produkty wbrew pozorom nie muszą być strasznie drogie, o ile wie się czego szukać. Oczywiście ich cena będzie wyższa niż tych w marketach, między innymi ze względu na wyższe koszty uprawy, większe straty ze względu na szkodniki, ale przede wszystkim, ze względu na wysokie standardy jakości, które generują koszty dla producentów, o ile ci chcą im sprostać. Jakie kroki warto podjąć, aby znaleźć odpowiedni produkt, we właściwej cenie? Po pierwsze, trzeba się rozejrzeć. Jakiś czas temu powstało sporo sklepów z produktami bio, lecz sporo z nich to zwykły sposób na zarobienie sporych pieniędzy na naiwności innych i w na ich pułkach znajdziemy produkty nie tylko będącymi bio tylko na etykiecie, ale w cenach wyższych niż w prawdziwe zdrowe produkty. Aby dokonać właściwego wyboru trzeba wiedzieć czego dokładnie szukamy, co oferuje rynek, jakie są certyfikaty jakości i co to znaczy, że produkty są bio.
Dzięki nowej ustawie umożliwiającej rolnikom handel detaliczny swoimi wyrobami możemy znaleźć prawdziwe skarby i wierzcie mi lub nie, produkty bez żadnych etykiet są bardziej bio niż te oznakowane, ponieważ są produkowane według starych receptur, często na nowym, znakomity sprzęcie, bo jednak państwowe instytucje kontroli czepiają się najbardziej tych małych, ale przede wszystkim powstają z surowców rosnących na rejonach czysto rolniczych, gdzie mieszczą się małe gospodarstwa.
Warzywa i owoce z których powstają bio produkty często pochodzą z pól pozornie czystych i nieuprzemysłowionych, lecz tak naprawdę zdarza się, że są położone przy ruchliwej drodze, przejmując wszystkie jej zanieczyszczenia, abo pochodzą z pola otoczonego ze wszystkich stron takimi, które są regularnie nawożone, pryskane pestycydami, itd. Niewielu niestety dba o pewną strefę bezpieczeństwa potrzebną aby takie produkty mogły powstać.
Dlaczego tak w ogóle warto ich szukać? Co bio produkty są nam w stanie dać? Otóż, jak wykazują liczne badania, czasami, wbrew pozorom spożywanie w dużej ilości produktów uchodzących powszechnie za zdrowe zamiast służyć naszemu zdrowiu, pogarsza je. Dzieje się tak dlatego,że ze względu na nieodpowiednie warunki produkcji na przykład warzyw, dostają się do nich zanieczyszczenia z gleby i tak jak rośliny pochłaniają ołów, czy kadm, czy różnego rodzaju chemikalia, tak my pochłaniamy to wszystko razem z roślinami. Najbardziej spektakularnym przykładem takiej zależności są ryby, owszem, bio produkty, to nie tylko warzywa i owoce, otóż uchodzące powszechnie za zdrowe, ryby o chudym mięsie, głównie morski, na przykład łosoś, zamiast działać dobrze na nasze serce, zwiększają ryzyko zawału, jeśli są spożywane w dużych ilościach. Dzieje się tak ze względu na zanieczyszczenia obezna w morzach, które przedostają się do ciała ryb. To nasuwa konkluzję, że bio produkty, to nie fanaberia, ale rozsądek.

http://www.miss-fit.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here