farbowanie włosów fakty i mity

Farbowanie włosów przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Należy dodać, że farbowanie włosów to proces prosty. Wszystko zależy od tego gdzie się zdecydujemy na farbowanie włosów. Opcja w zaciszu domowym, może być bardziej skomplikowana. Natomiast w salonie fryzjerskim, o nic nie musimy się martwić. Na temat farbowania włosów istnieją fakty oraz mity. Niektórzy uważają, że na przykład w czasie trwania miesiączki nie wolno farbować włosów. Jednak istnieją osoby, które podczas tych niekomfortowych dni farbowały włosy. Jak się okazuje mity nie zawsze są prawdziwe. Liczą się fakty. Farbowanie włosów można wykonywać tak naprawdę w każdym momencie. Oczywiście jedynym wyjątkiem jest czas trwania ciąży. Jednak to również nie jest powód, w okresie którego nie możemy całkowicie przez dziewięć miesięcy farbować włosów. Chodzi tutaj o pierwsze trymestry ciąży oraz ostatnie tygodnie, przed porodem. Najlepiej jest poradzić się w takiej sytuacji albo lekarza rodzinnego albo ginekologa.
Gdzie najlepiej farbować włosy?

Dużo osób decyduje się na farbowanie włosów w zaciszu domowym. Lecz w cale nie jest to takie proste. Możemy pobrudzić zarówno wnętrze swojego mieszkania jak i swoją odzież. Pamiętajmy, że plamy z farby są czasami nie do zmycia. Dlatego też bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie farbowanie włosów w salonie fryzjerskim. To nie tylko bezpieczeństwo, ale pewność, że nasze włosy po farbowaniu będą wyglądać tak, jak tego oczekujemy.

Gdzie kupować farby do włosów?

farbowanie włosów fakty i mityFarby do włosów możemy tak naprawdę kupić w każdej drogerii, w każdym supermarkecie. Lecz wszystko zależy od rodzaju farby. Od tego jakie są nasze oczekiwania względem kosmetyku. Jeśli zależy nam na profesjonalnej farbie, powinniśmy najpierw przeczytać etykietę i dowiedzieć się czy będzie ona trwała, co zawiera i do jakich kolorów włosów jest przeznaczona. Bardzo często kobiety eksperymentują. W związku z tym może na naszych włosach wytworzyć się kolor, którego w cale nie oczekiwałyśmy. Fakty oraz mity na temat farbowania włosów są zupełnie inne.Dlatego też nie powinniśmy zawsze sugerować się wszystkimi opiniami. Farby do włosów są kosmetykami lubianymi przez płęć damską. Tak więc farbowanie włosów powinno być wykonywane na pewno po przeprowadzeniu tekstu. Tymczasem większość z nas w cale nie decyduje się na przeprowadzenie bardzo łatwego testu uczuleniowego. Najczęściej od razu nakładamy farbę na włosy. Popełniamy tutaj naprawdę duży błąd. Zawsze i w każdej sytuacji powinniśmy wykonywać test na skórze. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dana farba do włosów jest dla nas odpowiednia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here