Farbowanie włosów a zdrowie

Pytanie, jak wiele z osób farbuje włosy pewnie by poruszyło lawinę odpowiedzi i dyskusji o zasadności takiego zabiegu. Bo, że higieniczne należy żyć to przecież kwestia bezdyskusyjna, ale bez farbowania przecież da się funkcjonować. Nasze babcie, prababcie oraz ogólnie rzecz ujmując przodkowie, przecież funkcjonowali bez farbowania włosów i jakoś żyło im się dobrze, czego dowodem jesteśmy my! Nanoszenie farby na włosy, jaka by ona nie była to kwestia bardzo indywidualna. Dla jednych konieczność, dla jeszcze innych kwestia na wyrażenie siebie, podkreślenie swojej osobowości, swojego ja. Zaakcentowanie obecności i własnego zdania. Tak, więc jak wiele ludzi na ziemi, tak wiele różnych opinii w temacie czy farbować włosy, czy może jednak czekać aż na naszej głowie pojawi się siwizna. Wszak szary nigdy nie wyszedł z mody, a minione lata pokazują, że nawet przeżywa swój renesans i zdrowe, zadbane i idealnie przystrzyżone siwe włosy to top number one jeśli chodzi o wizaż i image.
Farbować czy może jednak nie? Pytanie niezwykle trudne i chyba nie powodujące znalezienia jednego konkretnego pytania. Bo tak, zakładamy, że na świecie nie ma farby do włosów. I co! ludzie z pewnością znaleźli by sposób, aby pokazać swoją inność. Siwe włosy by już tak każdego nie dziwiły, miały by je nasze mamy, bacie, dziadkowie. Kiedyś przecież tak było, ale czy było fajnie. Czy ludzie dwieście czy sto lat temu o tym nie myśleli? Tego się nie dowiemy, ale zajmijmy się współczesnością. Farbowanie jest zabiegiem upiększającym, tak jak każdy inny zabieg kosmetyczny. Na rynku istnieje tak wiele farb, które możemy zmywać, nakładać i znowu zmywać. Możemy je mieć na stałe lub na chwilę. Ta gałąź przemysłu kosmetycznego jest niezwykle rozbudowana, i pewnie wciąż będzie się rozbudowywała w zależności od potrzeb konsumentów. I pomijając inne aspekty i dywagacje to farbowanie nie jest niczym złym.
A co z kwestiami zdrowotnymi? Dziś już farby nie są tak inwazyjne, jak to miało miejsce jeszcze dekadę temu. Co raz więcej koloryzatorów do włosów nie posiada amoniaku, który był sprawcą wysuszania i niszczenia struktury powierzchni, na którą był nanoszony. Możemy kupić farby trwałe, półtrwałe i takie, które zmywają się już po pierwszym umyciu włosów. Ogromna ilość dostępnych farb powoduje, że każdy może wybrać coś co w pełni go usatysfakcjonuje. Alergicy, weganie, i wegetarianie. Ci wszyscy, którzy pragną lub muszą się wyzbyć chemii ze swojego życia, również oni mogą na stałe farbować włosy. Bowiem w sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych kupić można farby bez szkodliwych substancji, których barwniki pochodzą z naturalnych składników i nie są testowane na zwierzętach. Farbować włosy może już każdy. Mały i duży. Jasio i Jan. Zosia i Zofia. Niezależnie od statusu majątkowego, pozycji społecznej czy poglądów politycznych. Farby są co raz bardziej bezpieczne i z pewnością zadowolą każdego.

http://www.wypaplani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here