Czapki zimowe męskie są nie tylko modne, ale także funkcjonalne. Zapewniają ciepło w zimie i pomagają chronić skórę głowy przed promieniami UV np. podczas szaleństw na stoku. Ale co z pojęciem, że noszenie czapki jest szkodliwe dla zdrowia włosów? Jest to w dużej mierze mit, ale faktem jest, iż obcisłe czapki i niektóre materiały mogą powodować drobne uszkodzenia.

Korzyści z noszenia czapek zimą

Czapki zimowe męskie mogą naprawdę dobrze wpłynąć na zdrowie Twoich włosów. W chłodniejsze dni chronią włosy i skórę głowy przed żywiołami. Jest to szczególnie korzystne, gdy wychodzisz na zewnątrz z mokrymi włosami, które mogą stać się słabe i stają się podatne na pękanie w kontakcie z zimnem. Jeśli lub lubisz jazdę na nartach czy desce ważne jest, aby chronić włosy i skórę głowy przed promieniami UV, ponieważ słońce wysusza włosy i powoduje ich blaknięcie – a na stokach zwykle promieni słonecznych nie brakuje,


Minusy noszenia czapek zimą


Według niektórych badań, noszenie
czapki zimowej męskiej często i przez dłuższy czas nie przyspiesza wypadania włosów. Jednak bardzo obcisłe modele mogą zatrzymywać oleje w korzeniach włosów i tym samym generować suche końce. Kiedy włosy stają się tłuste, przepływ tlenu do mieszków włosowych może być zatkany, a brud i bakterie mogą narastać, powodując wypadnięcie włosów. Jednak o taki efekt nie musisz się martwić, jeśli mądrze podejmiesz decyzję o wyborze czapki odpowiedniej dla siebie (o tym więcej w następnym punkcie).


Wybór
czapki zimowej męskiej

Unikaj minusów wynikających z noszenia czapek, wybierając te, które są na tyle luźne, aby włosy i skóra głowy mogły w nich swobodnie oddychać. Czapka:

  • powinna leżeć wygodnie na głowie
  • nie powinna być przyciśnięta do głowy.

Na koniec, weź pod uwagę wszystkie te niuanse, jeśli naprawdę chcesz kupić idealne nakrycie głowy, aby uzyskać efektowny wygląd w zimie.

Kolorystyka czapek męskich na zimę

Jasne kolory czapek zimowych męskich, takie jak różowy i czerwony, mają tendencję do rozjaśniania i odświeżania cery, podczas gdy białe odcienie optycznie sprawiają, że skóra wygląda jaśniej. Zwróć na to uwagę przeglądając czapki zimowe męskie. Czapki w beżowym odcieniu, idealnie pasują dla brunetów, podczas gdy tradycyjne czarne czapki mogą sprawiać, że cera wygląda na poszarzałą, więc próba zakupu czarnej czapki niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

Czapka, którą wybierzesz, nie powinna być dokładnie w tym samym kolorze, co Twoja odzież wierzchnia. Zawsze możesz wybrać kolor o jeden lub dwa odcienie ciemniejszy lub jaśniejszy, a nawet wybrać zupełnie inne odcienie dla swoich czapek, nadal przestrzegając głównych zasad łączenia kolorów. Czarne i szare odcienie świetnie wyglądają z niemalże każdym kolorem, a brązowy tworzy niesamowite dopasowanie z zielonym kolorem. Czarne i białe barwy tworzą najbardziej uniwersalne zestawienia ze sobą, co więcej obie te opcje można łatwo dopasować do każdego innego koloru.

Uwaga na koniec: należy zwrócić uwagę nie tylko na kompatybilność kolorów nakryć głowy i odzieży wierzchniej, ale także na ogólny styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here