Znaczenie diety podczas odchudzania

Gdy chcemy zgubić zbędne kilogramy, nie wystarczy godzinami katować się na siłowni. Owszem, w zdobyciu upragnionej, smukłej sylwetki pomoże nam wszelka aktywność fizyczna, ale musi ona iść w parze ze zbilansowaną dietą. Inaczej szybko osiągniemy wysoki stopień irytacji w związku z nienadchodzącymi efektami naszych działań.

Na pierwszym miejscu powinniśmy więc umieścić zdrowe odżywianie. Oznacza ono regularne spożywanie posiłków, niepodjadanie między nimi, a jeśli już jesteśmy na tyle głodni, niesięganie po słone i słodkie przekąski. Dla fanów słodyczy brzmi to rygorystycznie, ale pokusę zwalczyć można dostarczeniem do organizmu naturalnych cukrów w postaci owoców np. jabłka (które dodatkowo ze względu na dużą zawartość błonnika wspomaga odchudzanie).

Zbyt duże porcje powodują uczucie ciężkości i nabrzmiałego brzucha. Jedna z zasad zdrowego stylu życia mówi, żeby nigdy nie najadać się do syta. Po przyjęciu pokarmu żołądek powinien być zapełniony maksymalnie w 80%. Można zastosować metodę oszukania żołądka. Szczególnie jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do jedzenia obfitych dań. Zamiast nakładać obiad, czy kolację na duży talerz, zastępujemy go mniejszym. W ten sposób jemy mniej, ale nasz żołądek „ma wrażenie”, że zjedliśmy tyle samo, co zawsze.

Zdrowe jedzenie obejmuje produkty bogate w błonnik, który wspiera pracę jelit i proces metabolizmu, zapewniając szybsze trawienie. Wchłania on różne toksyczne substancje i wspomaga ich wydalanie z organizmu. Należy więc spożywać dużo surowych warzyw, zwłaszcza korzeniowych, takich jak: burak, seler, pietruszka, brokuły, kapusta. Węglowodany złożone znajdziemy także w orzechach i pestkach dyni. Wysoką zawartość błonnika mają wspomniane już jabłka, gruszki, truskawki, maliny, figi i śliwki. Do jogurtu naturalnego, w którym znajdują się żywe kultury bakterii, warto dodawać nieco płatków lub otrębów, które również są bogate w błonnik.

Pragnąc pozbyć się tkanki tłuszczowej, nie możemy zapominać o codziennym piciu niegazowanej wody. Stanowi ona 70% masy ludzkiego ciała, jest więc jego najważniejszym składnikiem. Nic dziwnego, że należy jej dostarczać do organizmu, to właśnie ona odgrywa kluczową rolę w procesach przemiany materii. Specjaliści radzą, aby pić przynajmniej 1,5 litra dziennie. Są osoby, które nie lubią smaku wody. W takim wypadku można dodać do niej odrobinę cytryny lub soku malinowego.

Zdrowa żywność i dieta są niezbędne, aby zgubić obwód w talii i wysmuklić swoją sylwetkę. Żmudne ćwiczenia stanowią tylko dodatek. Zdrowy brzuch oznacza zdrowy umysł. A zdrowy umysł prowadzi do pięknego ciała.

Źródło: https://ttbuczak.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here