U kobiet czasami lekarz może zlecić badanie drożności jajowodów. Szczególnie, jeśli mają one problem z zajściem w ciążę. Badanie drożności jajowodów jest bardzo skuteczne i od razu pozwoli nam uzyskać odpowiedź na to, czy nasze jajowody są drożne. Problemy z ich drożnością mogą pojawić się u kobiet, które miały ciążę pozamaciczną, mają endometriozę, poroniły, przebyły choroby w obrębie jamy brzusznej, miały zakażenia narządów płciowych. Niedrożność jajowodów może prowadzić do bezpłodności. Niedrożny może być jeden lub dwa jajowody. Wszystko zależy od skali naszego problemy.
Uporczywy kaszel u dziecka może nas niepokoić i denerwować. Szczególnie jeśli utrzymuje się on już przez długi czas. Jeżeli uważamy, że utrzymuje się on zbyt długo, to zdecydowanie powinniśmy udać się z nim do lekarza. Tylko on będzie mógł dokładnie stwierdzić, co wywołało uporczywy kaszel u dziecka i zlecić dalsze leczenie. Jego przyczyn może być naprawdę bardzo dużo. Taki kaszel może być zarówno mokry, jak i suchy. Ważne jest to, aby działać z nim szybko. Uporczywy kaszel u dziecka będzie mu przeszkadzał funkcjonować i spać i może prowadzić do innych, poważniejszych chorób.
Tympanometria jest to metoda na dokładne zbadanie naszego ucha środkowego. Jest to badanie naszego słuchu i zleca się ją, jeśli cierpimy na: niedosłuch, niedowład nerwu twarzowego. Tympanometria jest badaniem bezbolesnym, więc nie powinniśmy się jej obawiać. Jej przebieg jest bardzo szybki i nieinwazyjny. Jest to badanie dla nas bardzo bezpieczne.

http://zdrowietiens.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here