Przyczyną bólu stawów najczęściej jest zapalenie stawów. Choroba ta rozwija się dość szybko i uszkadza stawy. Pojawia się ograniczenie ruchów, co przeszkadza w wykonywaniu czynności, które praktycznie codziennie robimy. Przyczynami choroby mogą być choroby takie jak stany zapalne, przeciążenia, infekcje wirusowe i tym podobne. Ból stawów dłoni ma objawy takie jak ból palców dłoni, zniekształcenie stawów palców obu rąk, ograniczenia w wykonywaniu prostych, codziennych czynności, obrzęk oraz zaczerwienienie stawów, uczucie zmęczenia, brak apetytu, stany podgorączkowe.
Ból stawów dłoni dotyczy różnych części palców lub obszarów ręki. Dochodzi do silnego bólu, drętwienia, zaburzeń czucia. Jedną z przyczyn, która może powodować ucisk i ból dłoni jest zespół cieśni nadgarstka, gdy na skutek ucisku dochodzi do stanu zapalnego. Następną przyczyną bólu dłoni może być zespół kanału Guyona.
Leczenie bólu stawów dłoni wymaga wcześniejszej diagnozy. Lekarz powinien zalecić badania RTG, USG lub rezonans magnetyczny. Na podstawie tych badań będzie można ocenić czy ból stawów dłoni jest związane ze schorzeniami kręgosłupa. Elementem leczenia bólu stawów dłoni jest fizjoterapia i rehabilitacja, które przyspieszają powrót do zdrowia, ale również łagodzą dolegliwości związane z bólem. Ustalając leczenie lekarz zadaje nam pytania, takie jak od jakiego czasu pojawił się ból, czy pojawiła się przyczyna, która zaczęła wywoływać ból na przykład przeciążenie, jaki jest charakter bólu, czyli wywołany przez ruch stawów, czy też dolegliwości, które nasilają się nad ranem, czy bólowi towarzyszą również inne objawy między innymi świąd, obrzęk, gorączka lub zmęczenie, czy występują również inne choroby jak wątroby, tarczycy, oraz czy ktoś w rodzinie również miał problemy związane z bólem stawów. Leczenie bólu stawów zależy od jego przyczyny powstania. Dlatego można znaleźć metody łagodzące ból na jakiś czas takie jak: okłady z lodu, które zmniejszą objawy lub tabletki przeciwbólowe, między innymi paracetamol.

https://dzienreumatyzmu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here