Zainwestuj kapitał w nieruchomość

W dobie obecnego kryzysu społeczno-gospodarczego i szalejącej inflacji wielu inwestorów szuka sposobu na lokatę swego kapitału. Jako, że lokaty bankowe, akcje oraz obrót walutami nie są już rentowne warto pomyśleć o nabyciu nieruchomości, które to dobro nie podlega aż tak wielkim wahaniom koniunkturalnym a jest stale potrzebne w obrocie gospodarczym.

Nieruchomości na sprzedaż Lublin

Miasto Lublin jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się miast na wschodniej ścianie naszego kraju. Wiele firm decyduje się inwestować właśnie w Lublinie ponieważ gwarantuje on wiele ulg podatkowych, niższe w stosunku do miast Polski zachodniej ceny oraz korzystną bazę tradycji i kapitału ludzkiego. Ceny mieszkań i domów nie są wysokie, wystarczy nadmienić, że są o kilkaset złoty niższe na metrze kwadratowym w stosunku do miast Polski zachodniej jak Poznań czy Szczecin. Równie korzystnie kształtuje się cena gruntów, tu mamy jeszcze większą dysproporcję, grunty na obrzeżach Lublina mogą być nawet dwukrotnie tańsze co grunty dużych miast Polski zachodniej.

Co do ogólnego spojrzenia na ceny nieruchomości w Lublinie na stronie https://kazo.pl/lublin to Lublin oferuje je w niezbyt wysokich, lecz ciągle rosnących stawkach cenowych. Jest to dobra okazja do lokowania kapitału gdyż działka bądź budynek zakupiony teraz za jakiś czas będzie miał wyższą wartość co ewidentnie świadczy o potencjale okolicy. Co do charakteru nieruchomości Lublin oferuje niemal wszystkie ich rodzaje. Dostępne są więc zarówno tereny greenfield z przeznaczeniem pod zabudowę jedno lub wielorodzinną oraz usługi jak i tańsze acz wymagające wielu prac rekultywacyjnych bądź wyburzeniowych tereny brownfield a więc już kiedyś zagospodarowane wymagające ponownego zagospodarowania.

Co do lokalizacji gruntów, najwięcej gruntów pod zabudowę jedno i wielorodzinną znajduje się na południowych i północnych obrzeżach miasta. Grunty pod działalność przemysłową są do sprzedaży w dzielnicach Felin oraz Hajdów-Zadębie. Grunty Felina to tereny greenfield zaś dzielnica Hajdów-Zadębie oferuje poprzemysłowe tereny brownfield.

Zobacz też aktualne ogłoszenia nieruchomości w Częstochowie >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here