Zadłużenie, czyli co robić, żeby nas ominęło?

0
1598

Świat przyśpiesza, ludzie nie mają czasu myśleć na co wydają swoje pieniądze. Brak kontroli nad budżetem sprawia, że początkowe kilka złotych w następnych latach może przerodzić się w naprawdę spory dług. Ponad 2,5 miliona polaków ma na głowie zadłużenie, z którego nie potrafi wyjść. Popada przez to w spirale długów. Cierpi na tym nie tylko osoba zadłużona, ale także jej rodzina. Co więc powinniśmy robić, aby problem nas nie przerósł?

Zachowania wpędzające w długi, jak przed nimi uciec:

-Każde niezapłacone zobowiązanie finansowe generuje odsetki. Już odłożenie zapłaty raty za telefon może sprowadzić na nas dodatkowe koszty. Jeśli mamy problem z pamięcią,a ostatnie o czym chcemy pamiętać to regulowanie rachunków, powinniśmy zlecić stałe polecenie zapłaty w banku.

-Dostosuj zarobki do swoich potrzeb. Będąc w sklepie zastanów się trzy razy, czy dany przedmiot jest ci potrzebny.

-Prowadź dziennik wydatków, który pozwoli ci realnie sprawdzić ile pieniędzy możesz wydać na swoje zachcianki.

-Nie rywalizuj z innymi. Najgorsze co możesz zrobić to konkurowanie finansowane z innymi. Sąsiad kupił nowy samochód, a koleżanka sprawiła sobie złoty pierścionek?Nie staraj się im dorównać i kieruj się własnym życiem. Zazdrość i chęć zaimponowania to najszybsza droga do poznania komornika.

-Wystrzegaj się przed braniem pożyczek z tzw. parabanków. Są to instytucje, które żerują na ludziach znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i mają ogromne oprocentowanie.

-Jeśli nie musisz to nie bierz kredytu, przynajmniej do czasu kiedy nie spłacisz aktualnych zobowiązań.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – spłacanie aktualnego zadłużenia kolejnym kredytem bankowym to rozwiązanie na chwilę. O ile przyniesie ulgę w obecnej chwili, już w następnym miesiącu będziemy borykać się z jeszcze wyższymi ratami i jeszcze większym problemem. Jeśli sami nie mamy pomysłu jak pozbyć się długów warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców zajmujących się pomocom osobom zadłużonym.

Co zrobić, gdy wziąłem kredyt, a nie jestem w stanie spłacać rat?

Najważniejsze to nie panikować. Skontaktuj się z firmą windykacyjną i wspólnie znajdźcie rozwiązanie problemu. Windykator to też człowiek. Jest on odpowiednio przygotowanydo takiej sytuacji. Wykona on harmonogram spłat i dostosuje raty, które będą możliwe do spłacenia. Nie powinniśmy obawiać się tego typu rozwiązań, chociaż rozmowy o długach nie są proste.W końcu obu stronom zależy na uregulowaniu zaległości, a firmy dokonujące windykacji chcą załatwić sprawę polubownie, dbają więc, aby spłata długu nie była dla dłużnika wielkim problemem.

Nie bądź obojętny na przyszłość swoją i bliskich

Jeśli uważamy, że powyższe sytuacje nas nie dotyczą, to mimo wszystko, nie powinniśmy sobie odpuszczać. Praca nad domowym budżetem nie jest łatwa, a uregulowane zadłużenia to nie sukces. Nigdy nie wiadomo kiedy przyjdą gorsze czasy, a kryzys finansowy dopadnie również nas. Powinniśmy stosować się do powyższych rad, nie opadać na laurach i ciągle kontrolować nasze wydatki, aby pewnego dnia nie być zmuszonym do prowadzenia nieprzyjemnych rozmów z firmami windykacyjnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here