Zabiegi z użyciem laseru frakcyjnego co2

0
1060

Laser frakcyjny CO2 to metoda, w której zastosowanie znajdują dogłębne zabiegi laserem frakcyjnym co2, zapobiegające m.in. zmarszczkom, zwiotczeniu skóry, przebarwieniom, bliznom (także tym potrądzikowym), skórze zniszczonej słońcem czy rozstępom. Zabieg ten skutecznie usuwa warstwy skóry kontrolowaną, frakcjonowaną metodą.

Naturalne procesy lecznicze organizmu służą do tworzenia nowej, zdrowszej i bardziej elastycznej skóry. Każdy punkt lasera usuwa stare, zabarwione komórki skóry z powierzchni, ale także dociera w głąb skóry. Tam laser frakcjonowany stymuluje tworzenie się kolagenu i zwiększenie elastyczności, co skutkuje napięciem skóry. W zabiegu laserem frakcyjnym zwykle wykonujemy od trzech do pięciu zabiegów w miesięcznych odstępach, z reguły daje to imponująco mocne efekty przy minimalnej rekonwalescencji. Laser frakcjonowany jest opcją leczenia dla skóry starszej lub zniszczonej słońcem i daje fantastyczne rezultaty w przypadku plam starczych, posłonecznych, zmarszczek, rozstępów, blizn i blizn potrądzikowych. Oprócz twarzy możesz leczyć laserem frakcjonowanym także szyję, dekolt i dłonie. Laser frakcyjny to jedyna metoda leczenia blizn potrądzikowych na plecach.

Przed zabiegiem laserem, nakładana jest maść znieczulająca, która powinna działać przez około 30 minut. Natomiast czas zabiegu wynosi zazwyczaj od 40 do 60 minut, łącznie z czasem znieczulenia.

Przy każdym impulsie laser tworzy kilka małych kropek na powierzchni wielkości miniatury, która na pierwszy rzut oka wygląda na białą, aby po kilku dniach całkowicie zniknąć.

Nieuszkodzone komórki wokół otworów wypełniają się nowo utworzonymi świeżymi komórkami i przyspieszają gojenie.

Samo ogrzewanie rozpoczyna proces nowej formacji kolagenu i elastyny ​​głęboko w warstwie skóry. Powstanie kolagenu i elastyny ​​napina skórę i nadaje jej zwiększoną elastyczność i sprężystość. Blizny potrądzikowe ulegają redukcji, a skóra staje się gładsza. Odcień skóry również staje się świeższy, a Ty uzyskujesz niepowtarzalny młodzieńczy blask. Właściwie jest to zabieg podobny do odmładzania skóry, ale różni się nieco większą ingerencją w głębie skóry, pozostawiając trochę bardziej nietkniętą tkankę wokół. Następnie Twoja skórą zostaje natłuszczona zimnym żelem.

Zaczerwienienie utrzymuje się przez pierwsze dwa do trzech dni. Widzimy duże zróżnicowanie zaczerwienienia i obrzęku u różnych osób. Każda osoba reaguje inaczej. Niektóre pozostałości kuracji stają się bardziej opuchnięte i zaczerwienione w leczonym obszarze, inne nie.

Podczas procesu gojenia może nastąpić swędzenie, ważne jest, aby nie dotykać wtedy skóry podatnej na ryzyko zarówno infekcji, jak i powstawanie blizn. Gdy proces łuszczenia dobiegnie końca, pozostałe zaczerwienienia można ukryć makijażem i powrót do pracy jest możliwy. Następnego dnia leczony obszar ma brązowszy odcień, ponieważ w każdym małym miejscu utworzył się strup. Ta opalenizna utrzymuje się przez kilka dni. Ważne jest, aby skóra była czysta i smarowana kremem zmiękczającym oraz chroniona przed słońcem. Końcowy wynik leczenia jest widoczny po prawie sześciu tygodniach, zaś pełny efekt następuje dopiero po około sześciu miesiącach.

Osoby rozważające przystąpienie do opisanej wyżej kuracji kosmetycznej, niezbędne informacje i porady pozyskają, udając się na stronę internetową: wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here