Sen to zdrowie. Śpiąc regenerujemy nasze siły i zbieramy energię na następny aktywny dzień. Niezależnie od tego, czy lubisz wylegiwać się w łóżku, czy starasz się spać jak najmniej, to warto zadbać, aby spać w jak najlepszych warunkach. Nieoceniony jest odpowiedni materac do spania oraz, oczywiście, poduszka. Ale jaką poduszkę wybrać, tak by była jak najbardziej pozytywna dla naszego zdrowia oraz by gwarantowała jak największy komfort?

Zależnie od pozycji

Wybór poduszki zależy w dużej mierze od pozycji w jakiej śpisz. Jeśli uwielbiasz liczyć barany na brzuchu, to poduszka powinna być płaska oraz miękka. Najlepiej w tej opcji sprawdza się klasyczny Jasiek. Śpiąc na brzuchu na twardej i dużej poduszce ryzykujesz kontuzją kręgosłupa oraz zwyrodnieniem pleców. Jeśli śpisz na boku, to twoja głowa znajduje się wyżej ze względu na odległość od ramiona, które ma styczność z materacem. W takim przypadku poduszka powinna być twarda i wysoka. Poduszka jest twarda, ale jednocześnie da się ją wyprofilować, tak by nie ubierała w kark.

Jeśli podczas snu się nieustannie przewracasz z boku na bok, a także śpisz w różnych pozycjach i zależy to od nastroju oraz konkretnej nocy, to potrzebujesz poduszki uniwersalnej. Powinna być jak najbardziej elastyczna, najlepiej z pianki.

Poduszka anatomiczna

Bóle pleców potrafią być bardzo uciążliwe, często mają także wiele wspólnego niewłaściwą pozycję podczas spania. Warto wybrać poduszkę anatomiczną, która przystosowuje się do kształtu twojego ciała i pozwala wybrać pozycję jak najbardziej ergonomiczną i wygodną. Jednocześnie jest to rozwiązanie dość drogie, ale warte swojej ceny, ponieważ gwarantuje długi i wydajny sen. Takie poduszki w dobrych cenach odnajdziemy na https://jysk.okazjum.pl/

Jaki materiał wybrać?

Podczas wyboru poduszki niezwykle istotny jest także rodzaj wypełnienia. Najtańsze są poduszki poliestrowe. Choć jest to oszczędność, to pamiętajmy że ten produkt szybko traci puszystość. Co prawda, nie ma właściwości alergennych, ale też nie jest to materiał naturalny. Klasycznym wypełnieniem poduszki jest puch oraz pierze. To produkt drogi, jednak o wysokiej jakości. Decydując się na takie poduszki, sprawdzaj zawartość puchu, ponieważ pierz jest niższej jakości. Jeśli posiadasz alergię, to twoim wyborem powinna być poduszka lateksowa. Ten produkt nie wchłania kurzu, a także doskonale wpasowuje się w kształty naszego ciała. Następnym rodzajem jest poduszka wykonana z pianki termoelastycznej. Charakteryzuje się sprężystością oraz wielkością. Gwarantuje wygodny sen, ponieważ dostosowuje się do karku i głowy.

Markowy asortyment wygodnych materacy i poduszek znajdziesz na https://blackredwhite.promoceny.pl/

Nie warto przesadnie oszczędzać

Decydując się na zakup poduszki nie warto wybierać tańszego rozwiązania. Warto poświęcić przeznaczyć trochę więcej pieniędzy, za tobą mieć gwarancje wygodnego snu. Tym bardziej, że czasem dobrej jakości poduszki i dostępne są w okazyjnych cenach. wystarczy na bieżąco śledzić gazetki produktowe większych sklepów, aby wybrać odpowiedni produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here