Jak nazwa sugeruje w reklamie radiowej wykorzystuje się radio w celu dotarcia do potencjalnego klienta. Jednak odkąd rozwinął się Internet telewizja i prasa reklama radiowa nie jest już tak popularna jak dawniej. Reklamodawcy zazwyczaj wolą dać swoją reklamę w Internecie lub telewizji niż w radiu. Mimo, że reklama radiowa straciła na atrakcyjności to nie oznacza to, że należy ją całkowicie odrzucić, reklama ta mimo swoich niektórych wad wciąż posiada zalety. Zarówno wady jak i zalety omawianej reklamy postaram się nieco bardziej przybliżyć.
Wady reklamy radiowej:
– do wad można zaliczyć krótki czas nadawania
– mniejszy stopień przyciągania uwagi oraz koncentracji odbiorców
– zajmuje dopiero czwarte miejsce jeśli chodzi o skuteczność za prasą, telewizją i Internetem
– ograniczona możliwość przekazu reklamowego – ogranicza się tylko do dźwięku
– w radiu w spocie reklamowym emitowanych jest wiele reklam, a ponieważ ogranicza się tylko do słuchu to trudno jest wyróżnić tą jedną reklamę, która powinna w szczególny sposób utkwić w pamięci.
Mimo wad reklama ma także sporo zalet.
Zalety reklamy radiowej:
– z pewnością jej główną zaletą jest niska cena w porównaniu z innymi formami reklamy
– radia można słuchać niemal wszędzie w samochodzie, pracy, podróży. Mimo, że technicznie dzięki rozwojowi technologii telewizje można również oglądać praktycznie wszędzie to jednak na telewizję trzeba poświęcić więcej uwagi więc osoba prowadząca samochód skupiająca się na drodze woli posłuchać radia niż oglądać telewizję. To samo dotyczy osoby pracującej, skupiając się na pracy lepiej posłuchać mniej zajmującego radia.
– charakteryzuje się łatwością i prostotą przekazywania haseł
– możliwość bardziej elastycznego planowania emisji reklam.
Reklama radiowa mimo, że nie jest tą najlepszą to może dać reklamodawcy spore korzyści. Zwłaszcza reklamodawcy z ograniczonym budżetem powinni zwrócić uwagę na tej rodzaj reklamy, gdyż jest ona najtańsza, a może dać dobre efekty.

www.metodynauczania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here